Report ze zápasu OLO vs. SPA (1:6)

1:6

(0:1, 1:3, 0:2)

HC Sparta Praha

Hned v úvodu se defenzívou Sparty prosmýkl Jan Bambula, který nastřelil připravenou vyrážečku brankáře Machovského. O chvíli později se Vilém Burian objevil úplně sám před brankářem Sparty, nicméně touš do horního růžku neposlal. Poté se Pražané vzchopili a předvedli několik kvalitních střídání. Nejprve se Erik Thorell objevil sám mezi kruhy, ale beton Branislava Konráda se činil. Následně napálil hostující obránce Matuškin z kruhu tyč. Olomouc ale nechtěla ubrat na své aktivitě. Hanáci se dostali do slibných náznaků, jenže Káňa i Navrátil byli ve finální fázi nepřesní.

Na příležitost na jedné či druhé straně museli diváci ve druhé polovině první dvacetiminutovky dlouho čekat. Po vyloučení Sobotky hráli hosté oslabení, jenže první branka při něm nepadla ani po střele Davida Krejčího z kruhu. V 18. minutě tečoval střílené nahození Chlapík, naštěstí pro kohouty klec minul. Posléze si domácí vytvořili obrovskou šanci. Rostislav Olesz se proháčkoval na střed, odkud trefil rychle se přesunujícího Machovského. Z dorážky neuspěl Jiří Ondrušek. V poslední minutě periody zamířil na trestnou lavici Švrček. Sparta jedenáct sekund před koncem třetiny skórovala po precizní souhře mezi Chlapíkem a střílejícím Erikem Thorellem.

Na začátku druhé třetiny se Sparta radovala z druhé branky. Filip Chlapík nabízel kotouč do brankoviště, od brusle jednoho z olomouckých obránců se ale puk odrazil mezi nohy gólmana Konráda. Následně si hosté zahráli další přesilovku. Při ní se k dorážce dostal sparťanský kapitán Řepík, jenž těsně minul bránu. Na trestnou lavici záhy usedl i Kaše. Kohouti nabídnutou početní možnost využili, když Krejčí vybídl na levém kruhu Jana Káňu, který parádně zavěsil. Odpověď Sparty ovšem na sebe nenechala dlouho čekat, na 3:1 z pohledu hostů zvýšil Michal Řepík.

Ve druhé třetině bylo k vidění velké množství trestů. Zhruba v polovině řádné hrací doby hráli přesilovku Hanáci, jenže v oslabení ujel Filip Chlapík, který úspěšně zavěsil. O totéž se následně pokusil v početní nevýhodě Jan Knotek, jenže Matěj Machovský se překonat nenechal. Zhruba dvě minuty před koncem třetiny se do šance dostal Michal Kunc, ležící Machovský ale opět klec Pražanů ustrážil. Po čtyřiceti minutách se tak šlo do šaten za stavu 1:4.

Sparta svůj náskok zkraje třetí třetiny navýšila. Ve 44. minutě si prostor mezi kruhy našel Vladimír Sobotka, který zamířil přesně. O minutu později na trestnou lavici usedl za podrážení David Kaše. Machovského prověřil na začátku přesilovky Krejčí, od modré pálil i Ondrušek, jenže gól z toho nebyl. Následně se hrálo především ve středním pásmu, pražský celek bez větších potíží bránil své pohodlné vedení.

V 52. minutě bylo v táboře hostů ještě veseleji. Sobotka rychle přiťukl Michalu Řepíkovi, jenž našel volné místo v brance Branislava Konráda. Snížit chtěl střelou od modré čáry Dalibor Řezníček, avšak jeho důrazný pokus byl odražen do ochranné sítě. Následně se utkání z obou stran už jen dohrávalo, tudíž si svěřenci Josefa Jandače odvezli domů výhru 6:1.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Zasloužená výhra Sparty. Kromě pár okamžiků v první třetině jsme tahali za kratší konec provazu. Byli jsme pomalí, prohrávali jsme souboje. Když jsme se mohli a měli dostat do zakončení, tak jsme hledali něco navíc, což dělat nemůžeme. Pro nás krutý výsledek, ale asi zasloužený.“