Report ze zápasu OLO vs. PLZ (1:4)

(1:0, 0:1, 0:3)

HC Škoda Plzeň

První velkou šanci zápasu měl na svědomí navrátilec do sestavy Jan Bambula. Toho našel přesnou přihrávkou z levé strany Lukáš Anděl, zcela nebráněný olomoucký forvard ale dorážel pouze do výstroje Dominika Pavláta. Zanedlouho se Hanáci přece jen prosadili. Po zisku kotouče v útočném pásmu Jiří Ondrušek nabil Tomáši Dujsíkovi na modrou, ten tvrdou střelou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Po ubráněném oslabení měl výbornou příležitost Martin Lang, zcela odkrytou klec při dorážce však minul.

Kohouti se vzápětí dostali do přečíslení, po výborném křižném pasu Lukáše Kucsery hledal Rostislav Olesz ještě rozjetého Lukáše Anděla, ten na kotouč už nedosáhl. Olomouc byla i nadále jasně aktivnější, skvělou gólovou šanci vytvořil Lukáš Nahodil, jenž přihrával na osamoceného Lukáše Klimka. Tomu bohužel hrací předmět přeskočil hůl, gólman hostí tak nemusel zasahovat. Za pár vteřin se v podobné situaci po pasu Tomáše Černého ocitl Lukáš Anděl, ten už si kotouč sice zpracovat dokázal, proti jeho bekhendovému zakončení však gólman hostů vytáhl velkolepý zákrok betonem.

Do druhé části hry vstoupila Plzeň jako vyměněná. V přesilovce si Indiáni vytvořili velký tlak, žádný z pokusů modrobílých ale za Lukášova záda nepropadl. V čase 25:42 bylo vyrovnáno. Tomáš Mertl se protáhl kolem pravého mantinelu, najel si před Jana Lukáše, odkud zakončil bekhendem pod horní tyč. Poslat Moru zpět do vedení mohl Tomáš Černý, jeho ostrý projektil z levého kruhu ale skončil v ochranné síti. Nepříjemný pokus z kruhu vyslal na plzeňskou svatyni také David Škůrek, Dominik Pavlát byl opět připravený. Následovala individuální akce Lukáše Nahodila, hráč s devatenáctkou na zádech se sice prokličkoval mezi obránci hostů, na zakončení byl ale krátký.

Na začátku závěrečného dějství měli hosté k dispozici ještě zbytek hry v početní výhodě. Olomouc už sice byla v plném počtu, avšak Plzeň udržela útočné pásmo, puk se dostal na hůl Marka Baránka, jenž tvrdou ránou propálil strážce olomoucké svatyně. Plzeň byla po vstřeleném gólu jako na koni, což vyústilo v další vstřelený gól. Petr Zámorský nahodil od modré čáry na klec, před níž stál připravený Filip Suchý, který tečoval hrací předmět do sítě.

Domácí se snažili rychle vyrovnat, jejich snahu však překazilo vyloučení. Ve vlastním oslabení se do úniku probojoval Michal Kunc, jeho pokus šel jen těsně vedle plzeňské klece. Olomoucký útočník se vzápětí dostal i ke druhé střele, avšak ani ta přesná nebyla. Hned nato hráli i Hanáci přesilovku. Lukáš Anděl si najel do bezprostřední blízkosti Dominika Pavláta, plzeňského gólmana však nepřekonal. Ani následná dorážka Jiřího Ondruška kontaktní brankou neskončila.

Ihned po vyhraném buly vypálil od modré Jakub Orsava, Pavlát jen se štěštím vyrazil těsně vedle brankové konstrukce. V závěru si Olomouc vytvořila obrovský tlak. Jakub Orsava znovu vyzkoušel skrytou ránu okamžitě po vyhraném vhazování, Dominik Pavlát byl opět úspěšnější. Hanákům už nezbývalo nic jiného, než zkusit hru bez gólmana. Na vhazování byla úspěšnější Plzeň, která okamžitě vyhodila. Za pukem se jako první dostal v obrovské rychlosti Adam Dvořák, jenž upravil skóre na konečných 4:1 pro hosty. Olomouc tak počtvrté v sezóně vyšla bodově naprázdno.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dobře jsme začali. Měli jsme šance, z nichž jsme vytěžili jeden gól. Ve druhé třetině se to srovnalo, pak to bylo 1:1. Myslím, že rozhodl gól Plzně na začátku třetí třetiny. Potom už to bylo hodně těžké, Plzeň výborně bránila, neustále nás napadala, bylo tam hodně osobních soubojů. My jsme se nedokázali prosadit do předbrankových prostorů. Bohužel jsme si dnes moc nepomohli ani přesilovkami, ve kterých jsme měli strašně málo příležitostí.