Report ze zápasu OLO vs. PRE (4:0)

4:0

(0:0, 2:0, 2:0)

HC ZUBR Přerov

Zápas Olomouce a Přerova byl po celou dobu v režii jednoho mužstva. Mora od začátku až do konce ovládala celé kluziště, přičemž často měla navrch i v přesilových hrách soupeře.

Přesto Kohouti v první části nemohli najít recept na dobře chytajícího Grigárka. Konečného pokus z bezprostřední blízkosti byl sražen do ochranné sítě, Vránova rána z levého kruhu zaletěla mimo bránu. Se svým samostatným nájezdem poté neuspěl Kočiřík, který také nedokázal umístit puk mezi tři tyče.

Z úvodní trefy se tak Mora mohla radovat na začátku prostředního dějství. Z velkého chumlu před Grigárkovou klecí došoural touš do hostující svatyně Martin Konečný.

O další olomoucký gól se v polovině klání postaral Tomáš Šoustal. Grigárek sice nejprve dokázal zlikvidovat střely Čamka a Nesvadby, na dorážku Šoustala však byl krátký. Následně se mohl z úniku prosadit Čamek, ale ten pod tlakem hostujícího beka nedokázal Grigárka překonat.

Definitivně rozhodla Olomouc o svém triumfu v úvodu třetí třetiny, kdy pětačtyřicet vteřin po jejím začátku propálil přerovského brankáře David Nesvadba. O pár minut později dokonal domácí vítězství Alex Rašner.

Přerov mohl v závěru utkání vstřelit alespoň čestný gól ve dvojnásobné početní výhodě, ale Kohouti ho k ničemu nepustili. Olomouc si tak připsala hladkou výhru 4:0.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Jsme určitě spokojeni s tím, že jsme přerušili sérii porážek. Odehráli jsme dokonce utkání s nulou, i když na klucích bylo vidět, že jsou hodně nervózní. I když jsme soupeře v první třetině přestříleli, tak jsme si vypracovali příliš moc šancí na gól, které jsme pak ale neproměnili. Byli jsme zbrklí v zakončení. Od druhé třetiny jsme byli mnohem důraznější. Bylo vidět, že na nás ta řada porážek něco zanechala. Nehráli jsme tak hokejově, jak jsme si představovali. Jsme ale rádi, že jsme to uhráli takhle.