Report ze zápasu OLO vs. TRI (1:4)

1:4

(0:2, 1:2, 0:0)

HC Oceláři Třinec

V úvodních minutách zápasu, který pískali pouze dva rozhodčí, se jako první do šance propracovali domácí hokejisté, když Čamkova přihrávka nalezla před třineckou klecí osamoceného Vránu. Ten ale zblízka Svobodu nepřekonal. Na druhé straně pak mohl skórovat Ondřej Kovařčík, s jeho střelou z mezikruží si však Motálek poradil.

Přesto to ale byl Ondřej Kovařčík, kdo poslal Oceláře do vedení. Třinecký útočník vybojoval před olomouckou svatyní kotouč, a poté přehodil bezmocného Motálka. Jedna branka však Ondřeji Kovařčíkovi nestačila, pár minut po prvním gólu skóroval hostující forvard z protiútoku podruhé.

Na startu prostřední dvacetiminutovky musela Mora vyměnit gólmana, neboť Motálek utrpěl při jednom ze zákroků zranění. Do domácí brány se tak postavil Tomáš Pospíšil, který ale dlouho čisté konto neudržel.

Už po necelých dvou minutách od jeho příchodu na led totiž unikl do brejku po levé straně Marek Růžička, jehož střela mezi betony pronikla až do olomoucké klece. Čtvrtou branku Třince poté přidal po rychlé akci Adam Kofroň.

Hanákům se povedlo snížit pár minut po polovině utkání. Vránovu ránu z pravého kruhu vytěsnil Svoboda pouze k Šimonu Betákovi, který svou bezchybnou dorážkou poprvé v duelu rozradostnil olomoucké mužstvo.

Beták ale byl nakonec posledním, kdo v zápase skóroval. Oba týmy si sice připravily v poslední třetině několik vyložených příležitostí, ani jeden gólman však již puk za svá záda nepustil. Třinec si tak z Hané odvezl výhru 4:1.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Neodehráli jsme nijak pohledný zápas. Začátek sice nebyl zase tak hrozný, ale poté jsme vytvářeli zbytečné chyby, kdy jsme třeba nedobruslovali hráče. Inkasovali jsme tak dva góly, což spolu se zraněním našeho gólmana trochu ovlivnilo i náš výkon ve druhé třetině. Musím ale pochválit náhradního brankáře z mladšího dorostu, který naskočil do rozjetého vlaku a odchytal zbytek zápasu dobře. Sice jsme poté ještě bojovali, ale neproměnili jsme některé vyložené šance. Soupeř si nakonec utkání pohlídal.