Začátek zápasu byl poněkud vlažný z obou stran. Už v prvních minutách se vylučovalo na obou stranách. Následné přesilovky nejen že nepřinesly gól, ale ani nepomohly hráčům na ledě k šancím. Proto není náhodou, že první branka utkání padla při oslabení domácích. V přečíslení se dokázal trefit olomoucký Daniel Ministr.

Hradečtí hledali rychlou odpověď a jejich tlak vyústil ve dvě ohromné šance. Nejprve při situaci dva na dva chyběly milimetry Martinu Jandovi, který nedosáhl na přihrávku před úplně odkrytou bránu. Poté se před olomouckým gólmanem zjevil osamocený Šimek, který byl faulován a z nařízeného trestného střílení Špunara nepřekonal.

Naopak na druhé straně padla branka ze zdánlivě nenápadné situace. Patrik Tarnoczy se sám, bez podpory střídajících spoluhráčů, vydal do útočného pásma a jeho chytrá střela vypadla hradeckému brankáři nešťastně z lapačky – 2:0.

V čase 13:46 se konečně dočkali i hosté. Ve skrumáži před olomouckým brankovištěm se nejlépe zorientoval Daniel Šedivý. V závěru třetiny ještě prudkou střelou z levého křídla orazítkoval Tarnoczy spojnici. To hlavní ale přišlo po první přestávce.

Hradec se tlačil za vyrovnáním. K tomu měl nejblíže Matěj Beneš, který bekendem přestřelil odkrytou polovinu brány. Zápas se přehoupl do druhé poloviny, když si vzal slovo Daniel Ministr. Sám se rozjel do útočného pásma, natlačil se před brankáře a povedené sólo zakončil zasunutím kotouče za beton Tichého.

Neuplynuly ani dvě minuty a domácí se opět radovali. Po přečíslení dva na jednoho zametl nekompromisně odražený puk do brány navrátilec do sestavy Matěj Tomajko. Hned vzápětí se dočkali i hosté, když Matyáš Budina pohotově nahodil odražený puk do odkryté brány. To ale nebylo ze druhé třetiny vše. Půl minuty před koncem se prosadilo trio Ministr, Tomajko, Matyáš Fasner, když zakončoval poslední jmenovaný.

Hosté z Hradce šli do poslední třetiny s odhodláním utkání zvrátit. K tomu je výrazně přiblížil Daniel Šedivý, který ve 48. minutě skóroval. Za pět minut ho napodobil jeho spoluhráč Kryštof Lang. Ten se prosadil krásnou střelou z mezikruží, která zaplachtila do horních pater olomoucké brány. Rázem to bylo o jediný gól.

Posledních pět minut nabídlo opravdové drama. Hradečtí Lvi se věrni svému jménu rvali o vyrovnání. Ovšem nepomohla jim k tomu ani hra v šesti. Olomoučtí tak nakonec své vedení uhájili a zvítězili 5:4.

Hodnocení kapitána Matěje Tomajka: Jsem rád, že jsem po zranění zpátky v sestavě. Myslím, že to dnes vyšlo na jedničku. Na konci to bylo trochu drama, ale dotáhli jsme to k vítězství. Když padl gól na 5:4. tak jsme trošku znervózněli. Ale věřili jsme si, pracovali jsme jako tým a posledních pět minut, kdy tam byl velký závar, jsme zvládli.