Report ze zápasu OLO vs. HVP (5:0)

5:0

(3:0, 1:0, 1:0)

HC Hvězda Praha

Už ve 3. minutě se do šance dostával domácí Šulgan. Kotouč se po jeho teči odrazil do brankoviště, ale žádná rychlá dorážka nepřišla. Skóre se poprvé měnilo na začátku 9. minuty, kdy hrdina minulého zápasu s Kladnem David Pastrnek poprvé překonal brankáře Höhliga. O dvě minuty později se v přesilovce objevil ve slibné příležitosti mezi kruhy Kamil Drábek, jenže tyč pražského celku o pár centimetrů minul. Zhruba čtyři minuty před první pauzou byly k vidění dvě velké šance na obou stranách. Nejprve Galvas zachytil kotouč a do jízdy jej předal Pastrnekovi, jenž ale netrefil. Na opačné straně se pak Žbánek musel vytáhnout proti zakončení Doležela.

V čase 17:12 se kohouti druhé branky přece jen dočkali. Pěknou akci předvedl Tomáš Galvas, jehož následná střela byla naprosto přesná. Před přestávkou se domácí radovali ještě jednou, do listiny střelců se tentokrát zapsal Lukáš Bošek. Také úvod druhé třetiny patřil opticky domácím. Ve 28. minutě nabral ve středním pásmu rychlost Galvas a následně nádherně našel v přečíslení volného Šulgana, avšak gólman Hvězdy se zaskvěl. O více než dvě minuty později padla čtvrtá branka, poněvadž Navrátil vybídl naprosto přesně pálícího Marka Patrika Bartoka.

Mora byla při chuti a ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky ještě dvakrát zahrozil Bošek. Pátý gól Olomouc vstřelila v čase 42:09, kdy Pastrnekova žabička zpoza brány našla mezi kruhy volného Tobiáše Sekaninu, jenž bleskurychle uklidil hrací předmět k tyči. Hvězda pak prostřídala gólmany, ale příliš jí to nepomohlo. Na Hané se nedokázala prosadit ani jednou, a proto svěřenci Mojmíra Trličíka vyhráli 5:0.