Report ze zápasu OLO vs. SPA (4:1)

4:1

(1:1, 1:0, 2:0)

HC Sparta Praha

Na první gól zápasu se v plecharéně nečekalo dlouho. Ve třetí minutě zužitkoval přihrávku Rostislava Olesze Jakub Valský, který tak svým prvním gólem v dresu Hanáků poslal domácí celek do vedení. Z toho se ale Olomouc neradovala dlouho, po necelé půl minutě srovnal David Vitouch nekompromisní ranou do šibenice Konrádovy brány - slovenský brankář neměl šanci zareagovat. V 7. minutě dostala Sparta k dispozici přesilovou hru, Kohouti při ní museli být velmi pozorní, protože Pražané jsou ve využití hry v početní výhodě druzí nejlepší v lize. K nebezpečné střele se dostal Lukáš Rousek, tentokrát však zasáhl Konrád. O chvíli později Řepík nastřelil jen boční síťku a střelecké pokusy Říčky a Kudrny nebyly nic, s čím by si slovenský gólman ve službách Olomouce neporadil.

O chvíli později získali výhodu přesilové hry také Hanáci, do blízko Neužilovy brány se ocitl Olesz, sparťanského brankáře ale nedokázal překonat. Necelých 6 minut před koncem prvního dějství si přesilovku zahráli pro změnu zase hosté. Pěkný střelecký pokus předvedl Andrej Kudrna, jeho střelu ovšem Konrád lapil svou lapačkou. O pár vteřin později Řepík orazítkoval mantinel. V samotném závěru třetiny pak došlo k velké strkanici před domácím brankovištěm. Sukeľ chtěl před bránou dorážet kotouč, Konrád si kotouč pohlídal, slovenský útočník nicméně šťouchl hokejkou do betonů domácího brankáře, a to mělo za následek zmíněnou strkanici, z níž nakonec vzešla sparťanská přesilovka. Domácí se dokázali ubránit, a tak se do druhé dvacetiminutovky odházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Hosté měli na začátku druhé třetiny k dispozici další přesilovku. Dvě vyložené gólově šance měl Buchtele, poprvé musel střílet z těžkého úhlu a podruhé byl v ideální pozici na mezikruží, kotouč mu však projel kolem čepele. Následnou střelu Kudrny pak zblokovala hokejka jednoho z domácích beků. Stejný hráč se o pár minut později mohl dostat do brejku, na poslední chvíli ho ale zastavil Jiří Ondrušek. Na druhé straně byl blízko druhému gólu v zápase Valský, tentokrát nicméně Neužil jeho pokus lapil. Pěknou střelu od modré čáry předvedl také Švrček.

Ve finále druhého dějství na trestnou lavici usedl Lukáš Kucsera, který se provinil sekáním a Hanáci museli čelit další přesilové hře - tentokrát Sparta do početní výhody nasadila novou posilu Vladimíra Sobotku. Po 20 vteřinách přesilovky pálil Řepík od modré čáry, Konrád si ovšem jeho střelu pohlídal. I pátou přesilovou hru zvládli domácí ubránit, hned po jejím skončení se navíc dostali do protiútoku. Kusko vyvezl kotouč a v těžké pozici v souboji s protihráčem posunul kotouč na z trestné lavice se vracejícího Lukáše Kucseru, jenž prostřelil přesouvajícího se Neužila.

Hned zkraje třetí třetiny měl třetí gól Olomouce a hokejce Vojtěch Tomeček, jeho akce však radostí neskončila. O pár okamžiků později ale našel skulinku mezi sparťanskou obranou Lukáš Nahodil a svým druhým gólem v sezóně poslal Hanáky do dvoubrankového vedení. Čtrnáct minut před koncem základní doby Neužil podržel svůj tým, když výborně zasáhl proti teči Petra Koloucha. Na druhé straně ledové plochy musel Konrád zasahovat proti Buchtelemu.

Perné chvilky zažila Sparta v 54. minutě, kdy se po chybě v rozehrávce Jakuba Neužila ke kotouči dostal Knotek, odrytou bránu ale netrefil. Tři a půl minuty před koncem třetí třetiny se Pražané odhodlali odvolat brankáře. Hostům se dlouho dařilo vyvíjet tlak na olomouckou pětici, která se dvakrát osvobodila pouze za cenu zakázaného uvolnění. Sparťanský tlak ukončil až faul Romana Horáka v 59. minutě. V závěru utkání se Olomouci podařilo využít přesilovku, čtvrtý korálek na hanáckou šňůrku navlékl Lukáš Kucsera.