Report ze zápasu OLO vs. POR (4:2)

4:2

(0:0, 3:1, 1:1 )

HC RT TORAX Poruba

Do velkých šancí se oba týmy poprvé dostali na sklonku páté a šesté minuty. Nejprve se vyznamenal hostující brankář Jakub Chylík proti dorážce jednoho z olomouckých útočníků. Na druhé straně se pak ocitl v samostatném úniku Maxim Vehovský, jenž ovšem zakončil nepřesně. Poruba následně měla k dispozici půlminutovou přesilovku pěti proti třem, v níž ovšem vedoucí gól nevstřelila. Výhodu početní převahy měli i Hanáci, kteří však nevyzráli na výborně chytajícího Chylíka. Ten se zaskvěl hlavně proti šanci Dominika Jeřábka, jenž se snažil dostat kotouč za jeho záda z bezprostřední blízkosti. Úvodní třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Ihned zkraje druhé dvacetiminutovky přišla pro Porubu velmi studená sprcha. Kohouti nasázeli tři branky v rozmezí tří minut. Nejprve vymetl šibenici Chylíkovy branky Adam Drábek. Druhý úder zaznamenal po necelých padesáti vteřinách Viktor Šulgan, načež další minutu později přidal třetí branku po úspěšné dorážce Nickolas Miškovský. Tolik úspěšných tref v tak krátkém sledu vyhnalo Jakuba Chylíka na střídačku. Mezi tři tyče se tak postavil Martin Mareček.

Nový muž na hřišti musel být prakticky v okamžité permanenci, jelikož Hanáci měli k dispozici přesilovou hru. V té mohl nebezpečně zakončovat Miškovský, avšak ve stoprocentní příležitosti jen promáchl. Zafungovalo tak staré sportovní pravidlo nedáš-dostaneš. Matěj Němec se provinil proti pravidlům, přičemž Porubanům se povedlo nabídnutou početní výhodu využít, a to zásluhou přesné trefy Maxima Vehovského. Po druhé třetině tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 3:1.

Na začátku třetí dvacetiminutovky mohla Poruba snížit na rozdíl jediné branky, avšak Dominik Frgál tuto možnost přesným zákrokem odmítl. Na druhé straně ovšem opět zavládla radost. Adam Drábek propálil Marečka a svým druhým gólem v utkání stanovil opětovný tříbrankový náskok kohoutů. Pro Porubu mohlo být vzápětí ještě hůře, jelikož jeden z olomouckých hráčů rozezvučel tyč.

Hosté se poté oklepali a dokonce se jim povedlo průběh utkání zdramatizovat. Tadeáš Kalužík zamířil přesně do pravého horního rohu, a stanovil tak skóre 4:2. Více už se ovšem v utkání nestalo. Kohoutům se nad Porubou podařilo zvítězit o dvě branky, a získat tak veledůležité body do tabulky.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): „Je dobře, že se nám ve druhé třetině podařilo dát rychle tolik branek, nicméně už v první periodě jsme měli hodně velkou střeleckou převahu. Těch gólů tedy mohlo být víc a mohli jsme mít větší klid, na druhou stranu tyto zápasy kluky posouvají, jelikož hrají stále pod určitým tlakem a musejí se na hru neustále stoprocentně soustředit. Nejdůležitější jsou ovšem tři body, které se nám dnes naštěstí povedlo získat.“