Report ze zápasu OLO vs. LIT (3:5)

3:5

(1:1, 0:3, 2:1)

HC Verva Litvínov

Litvínovští junioři začali trochu aktivněji, jejich střely však pouze rozchytaly olomouckého gólmana Pospíšila. Pak olomouckým hráčům nabídl přesilovku Bárodš za podražení protihráče. Tu olomoučtí hokejisté bleskově využili, konkrétně se prosadil Šimon Beták. Do dobré kombinace se poté dostala dvojice Bečvář a Ujfaluši, druhý jmenovaný nedokázal zasunout puk za tyč díky výbornému přemístění Pospíšila. Z dobré pozice pak mohl střílet Beták, hledal však ještě spoluhráče před bránou.

Pak se stejným proviněním jako v prvním případě usedl na trestnou lavici Fejko a Litvínov taktéž využil přesilovku. Z pomalé kombinace hostů si vzal puk Tomáš Kučera, najel si mezi kruhy a nechytatelnou bombou překonal Pospíšila. Svou mrštnost pak znovu předvedl olomoucký gólman. Vystřelený puk se za bránou odrazil ke druhé tyči, kde stál nachystaný litvínovský útočník. Jeho snahu ale bravurně zlikvidoval Pospíšil. Litvínovský tlak na konci třetiny měl vyvrcholit přesilovkou po faulu Spurného, ale hostům se vůbec nevyvedla, naopak dobrým zákrok musel vytasit Spěšný po střele Nesvadby.

Druhá třetina začala opačně než ta první, několika střelami prověřili litvínovského gólmana Kohouti. Pak hosté přidali a byli z toho šance Ujfalušiho a Schmidmayera. V tlaku Verva zůstala díky střelám France a Stříbrného, které Pospíšilovi vypadli, ale nikdo je nedokázal dorazit. Jako prvnímu se to povedlo Martinu Havelkovi, který těžil z tlaku svých spoluhráčů do brány. Puk se mu zjevil před prázdnou bránou a on jej neomylně dorazil.

Olomouc se snažila rychle odpovědět, šance Ministra ani Kališe k tomu nevedly. Ani Macuchův nájezd do brankoviště neskončil úspěchem. Tlak domácích utnul štastným gólem Jaroslav Šimeček, jehož střela trefila hůl olomouckého obránce a takto ztečovaná propadla Pospíšilovi mezi betony. Z tlaku v olomouckém brankovišti rezultoval i další gól Vervy. Bečvářovo snažení dokonal Karel Schmidmayer, který dorazil puk za ležícího olomouckého gólmana. Na konci třetiny byl vyloučen Škoda za držení protihráče.

V přesilovce měl jedinou střelu Stříbrný, tu však Pospíšil chytil. Pak převzali otěže hry domácí a Spěšný byl v zápřahu. Největší šanci měl Marek, který v úniku tři na jednoho nepřihrál a zakončil, jeho pokus ale ani netrefil bránu. Pak byl vyloučen Brejžek a olomoucký tlak vyvrcholil. Obrovskou šanci měl Škoda, ke kterému se dostal puk po střele Spurného, netrefil ale z první odkrytou bránu. Po přesilovce se hra vyrovnala.

Posledních deset minut načala dělovka Šípa, za zmínku stojí i dorážka Stříbrného, kterou Pospíšil vytěsnil. Pak se snažil zamotat Ujfaluši svými kličkami Pospíšila, jeho střelu ale lapil. Další tutovku měl na holi Marek, toho však výborně vychytal Spěšný, který před dorážkami ostatních puk zalehl. Nakonec se za domácí prosadil Miroslav Kuba, který zužitkoval přihrávku Fejka. Litvínov však hned odpověděl. Stříbrný našel zpoza brány Jaroslava Šimečka, který dorazil puk za Pospíšila až napodruhé. Stav minutu před koncem zkorigoval Dominik Marek, který zavěsil puk do sítě po křížné přihrávce Macucha. Litvínov si tak udržel vedení z druhé třetiny a vyhrál 3:5.