Report ze zápasu LIB vs. OLO (5:2)

Bílí Tygři Liberec

5:2

(0:0, 4:1, 1:1)

První velká šance byla k vidění v 7. minutě, kdy se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, Strnad ovšem na skvěle chytajícího Mokreho nevyzrál. Poté následovaly dvě šance na druhé straně, po chybě liberecké obrany do přečíslení ujel Adam Havel, s jeho střelou ale Pařík neměl větší problém. V samotném závěru třetiny se na útočný výlet vydali Krupa s Ministrem, ani oni však nedokázali překonat libereckého brankáře.

Hned zkraje druhé třetiny se po chybě Tygrů dostali Hanáci do protiútoku dokonce ve čtyřech, v rozhodující chvíli ale Ministr mířil příliš vysoko. Z gólu se naopak radovali domácí. V čase 21:18 zavezl do útočného pásma kotouč Křepelka, který na modré čáře adresoval přihrávku Měchurovi. Liberecký hráč pak s milimetrovou přesností posunul puk na Jakub Hujera, jenž zakončoval do téměř odkryté brány. O minutu a deset vteřin později se domácí radovali podruhé. Z mezikruží se prosadil Jan Křepelka. Olomouc dokázala na dva rychlé góly reagovat snížením Daniela Ministra. Kohouti pak měli šanci srovnat v přesilovce 5 na 3, domácí se ale v oslabení ubránili. Naopak do konce třetiny ještě dvakrát změnili stav utkání. Na 3:1 zavěsil ke vzdálenější tyči Bennet Rossmy a na 4:1 dorážel odražený kotouč Michael Drábek. V závěru třetiny měl druhý gól na hokejce Ministr, olomoucký forvard ale netrefil poloodkrytou bránu.

Ve třetí třetině pak vykřesal naději pro Olomouc Tomáš Krupa, jenž využil přesilovou hru. Další straně Olomouce už ale nepřišli, na druhé straně Liberec trefil tyč a v olomoucké powerplay pečetil na 5:2 svým druhým gólem v utkání Benner Rossmy.