Report ze zápasu PCE vs. OLO (4:1)

HC Dynamo Pardubice

4:1

(0:0, 2:1, 2:0)

První nebezpečnější střelu v utkání si připsal už v úvodních sekundách Jiří Ondrušek, rána od modré olomouckého kapitána zůstala po zákroku Romana Willa ležet v pardubickém brankovišti, tam se pokusil o několik dorážek Jan Bambula, avšak hra byla vzápětí kvůli posunuté kleci zastavena. Adam Rutar mohl zanedlouho potrestat nepovedené rozehrání domácího gólmana, nakonec svatyni Dynama neohrozil. Na druhé straně zůstal zcela bez povšimnutí Tomáš Dvořák, ovšem ze skvělé střelecké pozice se prosadit nedokázal. Hned nato pálil z první Jan Mandát, jeho pokusu ale chyběla přesnost.

Zajímavou možnost vytvořil Karel Plášek, jenž křižnou přihrávkou z levé strany hledal volného Tomáše Černého, kotouč však po zásahu pardubické obrany svého adresáta nenašel. Poté si Jakub Navrátil všimnul osamoceného Jiřího Ondruška na středu, bek Hanáků se jako zkušený útočník vydal před bránu, šikovně obešel napadajícího obránce i Romana Willa, nicméně z ostrého úhlu zamířil pouze do bližší tyčky. Následně pálil od modré Alex Rašner, kohouti se po jeho projektilu probojovali k několika zajímavým dorážkám, avšak ani jedna neskončila za brankovou čárou.

Po několika šancích Mory se do přečíslení dva na jednoho probojoval Matej Paulovič, který ještě poslal černou pryž na Tomáše Zemana, ten však musel puk zpracovat bekhendem, kvůli čemuž jeho následné zakončení nemělo gólové parametry. Na konci úvodní dvacetiminutovky dostala Olomouc k dispozici přesilovku. Po kombinaci v útočném pásmu pálil od modré Jiří Ondrušek, Roman Will i přes zacloněný výhled kotouč schoval do lapačky.

Začátek prostředního dějství držely pevně ve svých rukou Pardubice. Ty si v útočném pásmu vytvořily dlouhý tlak, naštěstí pro hosty se však ke střeleckým pokusům příliš nedostávaly. Obrovskou šanci vytvořil Tomáš Hyka, který vystihl trestuhodné rozehrání kohoutů před vlastním gólmanem a lehce postrčil hrací předmět na Davida Ciencialu, ten z bezprostřední blízkosti na Jana Lukáše nevyzrál. V čase 25:37 se poprvé měnilo skóre. Po nahození Jana Košťálka vznikl před olomouckou klecí zmatek, v němž se nejlépe zorientoval Patrik Poulíček. Kapitán Dynama už neměl s dorážkou moc práce, stačilo mu jen puk přehodit přes ležícího Lukáše.

Vyrovnat mohl Jan Káňa, který se najednou vynořil z pravé strany a vydal se do úniku, forhendovou kličkou ale neuspěl. Po střele Lukáše Radila z pravého kruhu mohl do zcela odkryté klece pálit z první David Musil, kotouč mu však přeletěl hůl, a tak Lukáš nemusel zasahovat. Psala se 33. minuta, když si Tomáš Dvořák nabruslil do levého kruhu, odkud zvýšil pardubické vedení. Poté šlo Dynamo znovu do čtyř. Jan Káňa pobídl Tomáše Dujsíka ke střele do prázdné brány, olomoucký obránce ale trefil pouze boční síť. Hned nato se situace opakovala, Jan Káňa z pravého kruhu přihrál Janu Knotkovi, jenž puk zasunul za Willova záda.

Hanáci měli po vstřelené brance další velkou příležitost, nahození Karla Pláška od modré Silvester Kusko ale nedorazil. V závěru druhé periody se před Janem Lukášem objevil Tomáš Hyka, nicméně svou šanci nezužitkoval. Vstup do třetí třetiny se kohoutům vůbec nepovedl. Už po 13 vteřinách vyslal David Musil nahození od modré, které zaplulo až za olomouckého gólmana. Vzápětí mířil Tomáš Hyka opět sám na svatyni hostů, ani tentokráte se s úspěchem nesetkal.

Svůj čtvrtý kanadský bod v utkání mohl zaznamenat Lukáš Sedlák, ovšem ze souboje proti Janu Lukášovi nevyšel jako vítěz. V čase 53:13 se Dynamo radovalo znovu. Zblokovaná střela se dostala na hůl Davida Ciencialy, jenž přesně zamířil ke vzdálenější tyči. V závěru zápasu se po přečíslení ocitl Silvester Kusko zcela sám před pardubickou klecí, Romana Willa ale nepřekonal.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Prvních deset minut byla Olomouc lepší. Poté jsme se začali srovnávat, první třetina ale z naší strany nebyla vůbec dobrá. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Tím, že jsme dali góly, hráčům se zlepšilo sebevědomí, začali si věřit a bylo to znát. Druhou a třetí třetinu jsme pak sehráli velice dobře. Klíčové bylo, že jsme rychle odskočili na 3:1. Olomouc je nepříjemný soupeř, takže jsem rád, že jsme to zvládli a bereme tři body."