Report ze zápasu OLO vs. LIB (6:4)

6:4

(1:1, 4:2, 1:1)

Bílí Tygři Liberec

O šance už od úvodní třetiny nebyla nouze. Jako první se do zajímavé příležitosti dostal olomoucký obránce Václav Kočí, jehož bekhendové zakončení zapadlo těsně vedle bližší tyče. Na začátku 11. minuty domácí hráli oslabení, v něm se do velké šance dostal Tobiáš Handl, kterého brankář Štěpán Vopravil vychytal. Když se ze samostatného úniku neprosadil ani Matyáš Fasner, přišel trest. Liberec poslal do vedení v 15. minutě Petr Gajda, na jehož trefu o dvě minuty odpověděl důrazný Patrik Tarnoczy.

Do druhé třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu. Liberec byl zpočátku aktivnější, což potvrdil vstřelením druhé branky z hole Petra Gajdy. Ve 27. minutě zamířil na trestnou lavici Daniel Ministr. Bílí Tygři byli na začátku přesilovky nebezpeční hlavně při lehké teči Adama Měchury, brankář Jan Špunar se ale vytáhl.

Následně přišla gólová lavina Hanáků. Ti během necelých devadesáti sekund vstřelili tři branky. Ještě v oslabení se trefil Matyáš Fasner po kvalitním prostrčení Aleše Poledny. Po necelé minutě Olomouc překlopila skóre na svou stranu Joshuou Jamesem Máchou, na jehož trefu záhy navázal Filip Rajzík. Hostující trenér Richard Lobo si ihned vyžádal oddechový čas. Po jeho skončení se Liberec zvedl. O snížení se zasloužil ve 35. minutě po rychlé souhře mezi Lukášem Nezbedou a Lukášem Plosem. Klid na hokejky kohoutů dodal Daniel Ministr, jenž přesnou střelou do vzdálenější šibenice poslal svůj tým do vedení 5:3.

Po druhé pauze se v lepším rozpoložení ocitl Liberec, který snížil na rozdíl jediného gólu díky Jakubu Hladíkovi. Vyrovnání dokonce viselo ve vzduchu ve 46. minutě, kdy se obranou Hanáků prosmýkl dvougólový Gajda, který pouze zamířil do tyče. Po vyloučení Jakuba Dvořáka hráli domácí přesilovku. Tu využil v polovině 53. minuty Joshua James Mácha, jenž vsítil svou druhou branku v utkání. Na gól mu asistoval Daniel Ministr, jenž zažil bodově velmi plodné odpoledne, neboť si připsal vstřelenou branku spolu se třemi asistencemi. Závěr si už Olomouc pohlídala a Liberec tedy porazila 6:4.

Karel Beran (HC Olomouc): „První zápasy bývají těžké i po psychické stránce. Myslíme si ale, že náš mančaft je na to připravený. V této soutěži lehký soupeř nebude. Jsme samozřejmě rádi za tři body, které jsme získali díky velmi dobré produktivitě. Pár chyb jsme vzadu udělali, rozhodně si na ně budeme muset dávat v dalších zápasech pozor. Spokojení jsme hlavně s druhou třetinou, ve které jsme dali čtyři branky, což je docela dost. Zítra hrajeme s Mladou Boleslaví. Očekáváme podobné utkání, neboť Boleslav je technicky založený tým. Musíme do toho jít stejně jako dnes.“