Report ze zápasu OLO vs. HKR (2:1)

2:1

(1:0, 0:1, 1:0)

Královští lvi Hradec Králové

Královští lvi nastoupili do pátého čtvrtfinále ve stejné vítězné sestavě z úterního duelu. Na olomoucké soupisce se oproti čtvrtému zápasu v sérii objevil útočník Radim Kucharczyk, naopak mimo hru zůstal matador Jiří Dopita a obránce Alexandr Lhotský.

Kohouti do utkání přímo vlétli, gólové skóre otevřeli už ve druhé minutě. Vodný vymyslel šikovnou přihrávku na Koloucha, ten ještě mezi kruhy vylepšil pozici pro Romana Ráce, který blafákem překonal brankáře Luňáka.

V šesté minutě dostali Hanáci výhodu dvojnásobné přesilovky, tu však Hradečtí bez výraznějších komplikací ubránili. Největší šanci Východočechů měl ve 13. minutě Berger. Ten po Valáškově nahrávce napálil tyč Kašíkovy brány.

Prostřední část čtvrtfinálového duelu ovládla tvrdá hra a vysoké číslo trestných minut. Daleko více než gólové šance diváky na olomouckém stadionu zmrazila situace z 29. minuty. Kucharczyk za Luňákovou brankou narazil na mantinel Roupce, jenž zůstal hodnou chvíli ležet na ledě bez hnutí. Nakonec byl odnesen na nosítkách a k úlevě celého stadionu byl při vědomí. Kucharczyka sudí potrestali pěti minutami, a navíc trestem do konce utkání.

Hradečtí ovšem nedokázali početní výhodu využít, naopak se o ni sami připravili vlastní nedisciplinovaností. Brankové příležitosti byly vidět až ve druhé půlce třetiny. Nejdříve si Mora vytvořila nebezpečný závar před Luňákem, poté na druhé straně Kubicovu šanci vychytal Kašík.

Necelou minutu před koncem druhé třetiny se hosté dočkali gólové radosti a srovnání průběžného skóre. Tvrdík přihrál na hranici brankoviště Patriku Moskalovi, a ten po několika dorážkách dostal puk za Kašíkova záda.

Po druhé pauze si opět vzali slovo Olomoučtí. V přesilovce nastřelil Kříž od modré kotouč směrem na Luňáka, puk se ovšem odrazil od nohy Michala Vodného a skončil až v královéhradecké síti.

Do další velké šance se v 50. minutě dostal Kolouch, ale jeho samostatný únik mu nakonec zmařili hostující obránci. Východočeši se v poslední desetiminutovce vehementně snažili srovnat na 2:2, například Budínského šance však gólem neskončila.

Ani závěrečná hra bez brankáře však královéhradeckému celku nepomohla, a tak Olomouc zvítězila v pátém čtvrtfinálovém klání 2:1, a v sérii se ujala vedení 3:2. Svůj mečbol mohou Hanáci využít v neděli na ledě Východočechů.

Jan Tomajko (HC Olomouc): My jsme vstoupili parádně do zápasu, hned při druhém střídání jsme dali gól. Řekl bych, že nás v první třetině trochu zabrzdila přesilovka 5 na 3, poté 5 na 4, a trochu jsme vypadli z tempa. Nebylo to ono. Ve druhé třetině jsme na konci dostali gól do šatny. Hráči na to parádně zareagovali nástupem do třetí třetiny. Bylo to 2:1, a potom jsme to ubránili. Oba týmy měly šance, bylo to hodně vyrovnané. Rozhodla poslední šance, že hradecký hráč to dal nad. Přiklonilo se k nám trochu štěstíčko ke konci. Je to play-off, takže se hraje trvdě. Některé zákroky člověk ani nepostřehne, těžko hodnotit. Kašík podal dobrý výkon, ale není sám, hraje celý tým.