Report ze zápasu TRI vs. OLO (3:1)

HC Oceláři Třinec

3:1

(0:1, 1:0, 2:0 )

Ve 4. minutě předložil Jan Káňa kotouč Janu Švrčkovi, jehož dělovka zapadla do boční sítě. O pár desítek sekund později se Mora ujala vedení. Jiří Ondrušek přistrčil puk na levou stranu Petru Strapáčovi, jehož nahození si za brankovou čáru srazil domácí Vladimír Dravecký. Při následném střídání se musel zaskvět Branislav Konrád, jenž pravým betonem zlikvidoval pokus zápěstím v podání Davida Musila. Třinec si na konci 11. minuty vynutil nápor, který započal ranou ze strany Marko Daňo, načež jej zakončil pokusem těsně vedle zadní tyče obránce Tomáš Kundrátek.

Olomouc ale snahu soupeře přečkala a záhy se mohla vydat do útočných pozic. Po křížné přihrávce Michala Kunce se v šanci objevil Lukáš Nahodil, jenž orazítkoval beton Marka Mazance. V závěru první periody kohouti hýřili aktivitou, avšak druhá branka nepřišla. Výrazněji se připomněl Jan Bambula, na jehož ránu navázal pohotový Rostislav Olesz dorážkou, jenže Mazanec se rychle přesunul. Do kabin šli Hanáci s jednobrankovým náskokem.

O první větší vzruch ve druhé části se postarali hosté. Olesz před brankovištěm hledal Navrátila, proti kterému ale Mazancova lapačka zasáhla. Záhy si Oceláři zahráli první přesilovku, kterou po rychlé souhře na jeden dotek okamžitě využili. Po přihrávce Marcinka se z mezikruží trefil Petr Vrána. O necelou minutu později se mezi kruhy na straně druhé uvolnil David Krejčí, který horní tyč o kousek přestřelil. Početní výhodu si zahráli i kohouti, kteří na branku Slezanů vyslali několik nebezpečných střel, avšak podruhé v utkání se do náskoku nedostali.

Po chvíli zahrozil z levého kruhu Daňo, Konrád se však pohotovým zákrokem činil. Následně se defenzívou kohoutů prohnal Růžička, ale Ondrušek touš na brankovišti odklidil. Minuty po uplynutí poloviny řádné hrací doby opticky patřily Třinci, Hanáci se ovšem velice slušně bránili. Posléze se na pravé straně útočného pásma parádně obtočil Lukáš Klimek, který najel s kotoučem na holi až před bránu, avšak Jan Knotek jeho akci nedorazil i kvůli obratnosti obránce Musila. Třineckou arénou to zahučelo zhruba dvě minuty před pauzou, kdy se ostrou střelou z kruhu prezentoval Růžička. Konrád i s pomocí dojíždějícího Kucsery odolal.

Zkraje třetí třetiny byly k vidění náznaky na obou stranách, dotaženy do zdárných konců ale nebyly. Poté se do otevřenější obrany Hanáků vydal třinecký útočník Martin Růžička, proti kterému Konrád zakročil lapačkou. Přesně po sedmi odehraných minutách ve třetí třetině se Třinec poprvé dostal do vedení. Aron Chmielewski se po přihrávce Ondřeje Kovařčíka objevil úplně sám před olomouckou klecí, následně poslal puk nad Konrádovu lapačku. Záhy mohlo být srovnáno, akce Kuska s Knotkem ale skončila jen posunutou svatyní Ocelářů.

Po inkasovaní se kohouti značně zvedli. Šanci si vytvořil Knotek, jenž z levého kruhu Mazance neprostřelil. Větší útočná snaha však znamenala nedorazy při bránění, které mohl trestat Marcinko, avšak Ondrušek jej rychle dostoupil. V závěrečných desítkách sekund si Olomouc vytvořila tlak, jenže kýžené vyrovnání nakonec nepřišlo i kvůli dvouminutovému trestu za příliš mnoho hráčů na ledě. V poslední sekundě výhru Třince 3:1 zpečetil gólem do prázdné klece Tomáš Marcinko.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „I z mého pohledu to bylo vyrovnané utkání. Šance byly na obou stranách, přičemž oba gólmani chytali opravdu dobře. Trošku nás poznamenala nemoc z předchozích dnů, protože někteří kluci hráli po dlouhé době. Chvíli trvalo, než jsme se rozjeli, ale od druhé třetiny už pohyb byl lepší. Pomohli jsme si přesilovkou, což bylo důležité. Jsme rádi, že jsme to dnes urvali a štěstí se přiklonilo na naší stranu. Musím ale přiznat, že utkání to bylo těžké.“