Report ze zápasu CEB vs. OLO (5:2)

Banes Motor České Budějovice

5:2

(2:1, 2:1, 1:0)

Ve 2. minutě se Hanáci poprvé dostali do gólové šance. Nahodil překonal jihočeského obránce, a z bezprostřední blízkosti pálil na Hrachovinu. Domácí brankář ale střelu kryl. O minutu později se ale hráči Mory dostali do potíží. Jeden z olomouckých obránců chybě rozehrál zpoza branky. Přihrávku následně vystihl Milan Gulaš, který se najednou ocitl v samostatném úniku na Lukáše. Bývalý hráč Plzně se nemýlil, a kličkou s následným zakončením do poloodkryté klece otevřel skóre utkání. Další gól olomoučtí hokejisté inkasovali v 6. minutě. Přesilovku domácích proměnil Jiří Ondráček, který zužitkoval Pechovu křižnou nahrávku a zvýšil na 2:0. Ve 12. minutě Olomoučtí snížili zásluhou Petra Koloucha. Kotouč se k hanáckému forvardovi dostal v prostoru mezi kruhy, odkud ho Kolouch pohotově dostal do českobudějovické branky a snížil tak na 2:1.

Ve 24. minutě Motor navýšil vedení. Jindřich Abdul vypálil tahem z levého kruhu a trefil pravý horní roh, čímž zvýšil na 3:1. Ve 26. minutě zkoušel Toman z pravého kruhu najít mezeru mezi Lukášovými betony, ale olomoucký brankář se nachytat nenechal. O minutu později Štich sekl ihned po vhazování Nahodila do ruky tak silně, že se olomoucký útočník dobelhal na střídačku jen s velkými obtížemi. Žádný trest pro jihočeského beka ale nepřišel. Naopak následovala dvojnásobná početní výhoda Českých Budějovic, během které se domácí dostali do vedení. Gulaš vyslal žabku na Romana Vráblíka, který ze slotu pálil z první a zvýšil na 4:1. Ve 32. minutě ale svěřenci Zdeňka Motáka opět snížili na rozdíl dvou branek. Největší hvězda týmu David Krejčí se napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu přišlo do cesty. Ve zbytku třetiny se už nic zásadního nestalo, a do kabin se tak šlo za stavu 4:2.

Ve 42. minutě otestoval Lukášovy reflexy Vráblík, který střílel od modré. Lukáš ale vytasil skvělý zákrok lapačkou. V následujících minutách si domácí vytvořili tlak v útočném pásmu, ale hráči Mory navýšení vedení nedovolili. Ve 46. minutě se snažil přidat další gól v utkání Kolouch, ale jeho střelu z levého kruhu Hrachovina vystihl. Ve 48. minutě se Olomouci naskytla příležitost, když Švrček vyslal puk na branku z prostoru pravého kruhu. Jeho spoluhráč ale nestihl zakončit. O několik vteřin později vypálil dělovku od modré Škůrek, ale puk skončil v Hrachovinově lapačce. V polovině třetí třetiny předvedl Krejčí parádní kličku, kterou oklamal protihráče. Už chybělo jen přesně zakončit, ale puk skončil na tyčce. V 54. minutě se ale opět prosadili Jihočeši. Pátou branku Českých Budějovic vstřelil Milan Gulaš, který se tentokrát trefil ze slotu. Stav už se neměnil, a Mora si tak připsala první prohru v sezoně.

Jaroslav Modrý: (HC Motor České Budějovice) „Řekl bych, že jsme dnes hráli proti velice kvalitnímu týmu, který má rozdílového hokejistu. Naštěstí jsme ale našli cestu jak vyhrát. Měli jsme trochu kliku v tom, že se nám podařil začátek zápasu. Tím jsme se dostávali do protiútoků. Co ale zatím vidím, tak je to, že Olomouc je velice nepříjemným a silným soupeřem. Hráli výborný hokej.“