Report ze zápasu OLO vs. KOM (2:3)

2:3

(1:1, 1:2, 0:0)

Na začátku se do šance dostali hosté, když se Kollár snažil doklepnout do branky vyraženou střelu. V 6. minutě se do náznaku příležitosti dostal Kucsera, avšak zamířil jen do bránících hráčů. Úvodních deset minut nenabídlo šance na jedné či druhé straně. Kometa se připomněla v 11. minutě, kdy si vytvořila mírný tlak, ale Konrád odolal. Aktivní Andrej Kollár se dočkal první branky utkání v čase 11:09. Po přihrávce Šalého se dostal ke střele z pravého kruhu a zamířil naprosto přesně do zadní šibenice - 0:1.

Odpovědět mohl Kusko, nicméně dvakrát tečovaná rána nakonec skončila mezi betony Marka Čiliaka. Krátce poté zamířil na trestnou lavici hostující Kratochvíl. Ačkoliv se domácím úvodní minuta přesilovky nepovedla dle představ, v té druhé nabil Škůrek Alexi Rašnerovi, který z první vymetl horní růžek - 1:1. Po pár sekundách mohl skóre převrátit na stranu Kohoutů Anděl, avšak trefil pouze boční síť. Na konci první dvacetiminutovky se musel předvést Konrád, jenž zastavil šance Ďalogy a Ščotky.

Zkraje druhé periody třetí formace Brňanů předvedla nápor v útočném pásmu. Ve chvíli, kdy aktivita hokejistů v modrém opadla, vystřelil z mezikruží Dujsík, avšak Čiliak pohotově zakročil ramenem. Ve 26. minutě se Brno podruhé v zápase dostalo do vedení, když Hrbasovu pobídku proměnil v gól Kim Strömberg - 1:2. Vzápětí se do nebezpečné pozice probil brněnský mladík Šalé, jeho střelu zastavil Konrád betony.

Zhruba v polovině řádné hrací doby zamířil na trestnou lavici Škůrek. V přesilovce nejprve vystrašil olomouckého brankáře Kundrátek, načež o chvíli později se už hosté radovali. Rychlou kombinaci mezi Strömbergem a Sallinenem využil před brankovištěm střílející Jakub Flek - 1:3. Konrád se poté musel rychle přesouvat při brněnském protiútoku, který zůstal nevyužit. Krátce před koncem druhé části se plecharéna hromadně radovala podruhé. Jiří Ondrušek krásně pronikl mezi zadáky Komety a dostal touš i se štěstím za brankovou čáru - 2:3.

První minuty třetí třetiny byly poměrně opatrné, ačkoliv náznaky šancí si tvořily oba celky. Po pěti minutách se v brankovišti Komety vytvořil závar, ale Jihomoravané odolali. Nebezpečnými střelami od modré čáry se prezentoval také Švrček. Jeho druhý pokus lehce tečoval Menšík, avšak hrací předmět těsně minul zadní tyč. Následně v rychlém sledu zamířili na trestnou lavici Holland s Kundrátkem, a tak hrála Mora přesilovku pět na tři.

Hokejisté v bílých dresech soupeře pořádně zmáčkli, jenže Čiliak Brno několikrát zachránil. Zlikvidoval střely Škůrka a Káni a pak měl štěstí, že další Škůrkova rána těsně minula horní tyč. Už po skončení přesilovky se na levý kruh dostal Menšík, jehož pokus ale zablokoval obětavý Gulaši. Následovala tvrdá rána Dujsíka, ale ani ona se neujala. Po faulu na Káňu zamířil pětasedmdesát sekund před třetí sirénou na trestnou lavici Gulaši, ale Olomouc při závěrečném tlaku neskórovala. Hosté se tak radují z výhry 3:2.

Boris Žabka (HC Olomouc): „V prvé řadě chci pogratulovat soupeři a poděkovat fanouškům za skvělou kulisu. Měli jsme pomalejší vstup do zápasu, nehráli jsme dobře na kotouči. Do hry jsme se pořádně dostali až v přesilovce, ve které jsme srovnali. Chtěli jsme udělat maximum k tomu, abychom doma urvali nějaké body. Za třetí třetinu jsme si alespoň bod zasloužili, ale bohužel se nám to nepodařilo.“