Report ze zápasu OLO vs. KLA (1:3)

1:3

(0:1, 0:2, 1:0)

Rytíři Kladno

Olomouckým se úvod zápasu moc nevyvedl. Vytvořili si sice pár slibných šancí, ovšem ve 3. minutě utkání si domácí nepohlídali kladenského útočníka Petra Strnada. Kapitán Rytířů z protiútoku překonal domácího brankáře Bronislava Konráda, a otevřel tak gólový účet duelu. V aktivním tempu ale Mora pokračovala i nadále. V polovině zápasu obdržel nahrávku před prázdnou branku útočník Marek Hecl, ale soupeř mu zabránil ve střele, a tak jen promáchl. Byli to naopak hosté, kteří ve 13. minutě opět udeřili. Zadák Brady Austin zachytil nepřesnou přihrávku červenobílých, a namířil puk do šibenice za Konrádova záda. Hanáky za cestou k vyrovnání v úvodním dějství zbrzdila i dvě vyloučení. Nejdříve si šel pár vteřin po druhém kladenském gólu odpočinout obránce Jan Švrček. O dvě minuty později byl vyloučen bek David Škůrek.

Do začátku druhé třetiny vstoupili Olomoučtí stejně aktivně jako do úvodu zápasu. Po minutě a půl prověřil Godlovy reflexy útočník Rostislav Olesz. O necelou minutu později si domácí zahráli první přesilovou hru v utkání. Ani jedna šance, včetně Klimkovy střely z mezikruží, ale neskončila v Godlově kleci. Pravidlo „nedáš, dostaneš“ se tentokrát potvrdilo, a ve 26. minutě nachytal Konráda útočník Lukáš Zikmund, který zvyšoval na 0:3. Další minuty v duelu už týmová brankářská jednička nepřidala, a mezi tři tyče zamířil Jan Lukáš. Ve 33. minutě se o slovo přihlásila slavná „osmašedesátka“. Jágr využil chyby Jaroměřského, který ztratil puk, ale neuspěl. I přes dorážky domácí brankář Lukáš zachoval klid, a s druhým nejproduktivnějším hráčem v historii NHL si poradil. Ve zbylých minutách prostředního dějství svěřenci trenérského dua Jana Tomajka a Zdeňka Motáka nedokázali snížit, a tak museli doufat v srdnatou, závěrečnou dvacetiminutovku.

První minuty třetí třetiny patřily opět hokejistům Olomouce, kteří si hned od začátku vytvořili několik šancí. Stupňující se tlak přetavili ve dvouminutovou přesilovku, když ve 43. minutě fauloval obránce Brandon Nash. Kohouti ale neproměnili ani druhou početní výhodu během zápasu, a o srovnání tak nadále museli bojovat při vyrovnaném počtu na ledě. Šance na snížení přišla ve 46. minutě, kdy Irgl s pukem zamířil na branku soupeře po levé straně. Brankář Godla ale ani tentokrát nepustil kotouč za svá záda. V polovině třetiny se podruhé v zápase herně provinil útočník hostů Patrik Machač, který dostal dvouminutový trest za zdržování hry. Ani napotřetí se ale Olomoučtí nedokázali dostat do gólového zakončení, a třetí početní výhoda v duelu tak zůstala také nevyužita. Jiskra naděje přišla pět minut před koncem, kdy čtvrtou přesilovku v zápase využil nejlepší střelec týmu Zbyněk Irgl, který se gólově prosadil posedmé v letošní sezoně. Závěrečné vyloučení Petra Strapáče ale svázalo červenobílým ruce, a Olomouc tak po dvou výhrách vyšla bodově naprázdno.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Začali jsme hodně vlažně. První třetina od nás nebyla vůbec dobrá. Prohrávali jsme souboje. Kladno bylo lepší, takže zaslouženě vedlo 2:0. Řekl bych, že po tom už jsme se do toho těžko dostávali. Snaha samozřejmě byla, ale bylo to trochu křehčí. Bylo to zapříčiněno první třetinou, kdy jsme naprosto vypadli z tempa. Jsme mužstvo, kde opravdu musí hrát všech 20 hráčů, a dneska jsme takoví nebyli. Proto nás Kladno potrestalo, a do dalších zápasů musíme úplně změnit přístup.“