Profil

Johan Čáp

Narozen: 1999

Oblíbené hokejové kluby: V extralize samozřejmě Olomouc. V NHL to je Pittsburgh, a to nejen kvůli jeho historii, ale i pro složení kádru, které je hezkým mixem megastar s poctivými pracanty.

Oblíbení hráči: Jaromír Jágr je tutovka a dál Jan Kovář v KHL. V zámoří se mi pak hodně líbí Sidney Crosby. I přes často vytýkané hvězdné manýry je to pro mě momentálně TOP hokejista. Co dokáže ukázat v rozhodujících zápasech mezinárodních turnajů nebo play-off nikdo jiný nedokáže. Po osobním setkání jsem se nadchnul hrou Radko Gudase. Na ledě bouřlivák, v mix zóně ferový, vtipný a čestný chlap.

Koníčky, záliby: Šest let jsem dělal závodně florbal, teď už si ho spíš zahraji jen příležitostně. Momentálně běhám střední tratě, když ještě můžu vytěžit z rychlosti, která mi z téhle sportovní přípravy zůstala. Jinak si rád něco hezkého přečtu, baví mě moderní dějiny a politika.

Na práci mě baví: Uvidím naživo osobnosti českého hokeje, které jsem dřív vídával jen v televizi. Dostanu se částečně pod pokličku týmu.

Jak jsem se dostal k hokeji: Chodíval jsem ještě na prvoligové zápasy a pak i na extraligu. Do redakce jsem se dostal po roce, kdy jsem psal onlajny z fotbalu a florbalu.

Největší hokejový zážitek: Mistrovství světa 2010, barážové zápasy s přeplněnou plecharénou, ostravská část hokejového šampionátu v roce 2015, přímá účast na mistrovství světa v Dánsku v roce 2018.

Největší zážitek spojený s redakcí: Vzpomínka na Josefa Augustu, kdy celý zimák tleskal ve stoje. Pak určitě každé moravské derby a tradiční srazy s ostatními redaktory z celé republiky. Díky práci v Olomouci jsem měl možnost být také na světovém šampionátu v Kodani, na němž jsme krom klasické redakční práce dělali videorozhovory pro web Hokejka.TV s těmi největšími hvězdami turnaje nebo fanouškovská videa. Velkou výzvou je pak pro mě převzít v 18 letech odpovědnost za celou redakci a mediální prezentaci klubu.