Petr Fiala

Profil trenéra "A" mužstva

Petr Fiala se narodil 7. ledna 1960 v Praze. Je odchovancem pražského hokeje, na konci sedmdesátých let se objevil v nejvyšší soutěži v týmu Poldi SONP Kladno, kde hned ve své premiérové sezóně získal titul mistra České republiky.

Na Kladně působil až do první poloviny 90. let, celkem 12 sezón. Jedinou výjimkou bylo jeho angažmá v Dukle Trenčín, kam odešel na vojnu. S kladenským hokejem zažil vzestupy, ale například i pád z nejvyšší soutěže. V extralize celkem odehrál 465 utkání a vstřelil kulatý počet sta branek.

Byl také součástí juniorské reprezentace Československa, v seniorském výběru se dostal do "B" týmu. Aktivní kariéru ukončil až ve 39 letech jako hrající trenér německého celku EHC Schalke Haie Gelsenkirchen. U našich západních sousedů strávil celkem 6 sezón.

Následně se začal věnovat trenérství. Začal jako asistent Eduarda Nováka na Kladně, kde vydržel 8 let, pokračoval v Berouně, jeho největším trenérským úspěchem však byl postup do extraligy s Duklou Jihlava v sezóně 2003/04.

Od roku 2007 trénuje HC Olomouc. Tři sezóny společně s parťákem Petrem Vlkem, po jeho odchodu do Jihlavy s Janem Tomajkem a následně od roku 2013 s Jiřím Dopitou. V sezóně 2013/2014 dovedl Petr Fiala své mužstvo k překvapivému postupu do Tipsport extraligy a vyrovnal tím svůj nějvětší trenérský úspěch.

Narozen7. 1. 1960 v Praze
Hráčská kariéraPoldi SONP Kladno
Dukla Trenčín
EHC Schalke Haie Gelsenkirchen (Německo)
Extraliga465 utkání, 100 branek
Reprezentace
Juniorská reprezentace Československa, "B" tým Československa
Největší hráčský úspěchMistr ČR 1980
Trenérská kariéraHC Schalke Haie Gelsenkirchen (Německo, hrající trenér)
Asistent u "A" týmu Poldi Kladno
HC Berounští Medvědi
HC Dukla Jihlava
HC Olomouc
Největší trenérský úspěchPostup do extraligy s Duklou Jihlava v roce 2004, postup do extraligy s HC Olomouc v roce 2014

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Olomouc
PSG Berani Zlín
×
Dnes v   | Dor.
HC Olomouc
HC ZUBR Přerov