Slavní hráči v HCO

Jiří Dopita

Olomoucký patriot, legenda českého hokeje, olympijský vítěz z roku 1998, trojnásobný mistr světa, sedminásobný mistr české extraligy – to je Jiří Dopita. Zkušený matador koupil v roce 2006 olomoucký hokejový klub, který však v prosinci 2015 prodal Tomajkovi. V současnosti trénuje VHK Vsetín.

Jiří Hudler

Rodák z Olomouce, vítěz Stanley Cupu z roku 2008 s týmem Detroit Red Wings. Fanoušci si jistě vzpomenou na slunečné srpnové odpoledne roku 2008, kdy Jiří Hudler přivezl nejslavnější hokejovou trofej na světě do hanácké metropole.

David Krejčí

Jedna z největších nadějí českého hokeje. David Krejčí na Hané prošel žákovským hokejem, aktuálně dělá českým fanouškům radost v zámoří jako velká hvězda Bostonu Bruins.

Petr Vrána

Olomoucký odchovanec, syn někdejšího šéftrenéra sportovních tříd v HC Olomouc Václava Vrány. Petr Vrána zkoušel štěstí v NHL v týmu New Jersey Devils, ale zastavila ho těžká zlomenina nohy. Čtyři sezóny odehrál rovněž v KHL, po dalším roce ve Švédsku se ovšem rozhodl pro návrat do Česka. Držitel bronzu z MS juniorů 2005.

Richard Brančík

Velká osobnost novodobé historie klubu. Byl členem kádru, který v roce 1994 vybojoval titul mistra České republiky (ale zrovna hostoval v Táboře), jako kapitán pak byl u postupu Hanáků z druhé ligy do první v roce 2003. Olomoucký patriot, správný kapitán a vůdce, oblíbenec fanoušků, to je Richard Brančík.

Jan Tomajko

Dvojnásobný mistr světa, čtyřnásobný mistr České republiky. Jan Tomajko nasbíral v nejvyšší hokejové soutěži 586 startů a byl výraznou postavou zlaté éry českého hokeje. Kariéru ukončil v Olomouci, kde s hokejem začínal. Aktuálně je majitelem a jednatelem klubu, jako trenér pak působí u "A" týmu.

Michal Broš

Člen slavné lajny KBT – Kratěna, Broš, Tomajko. Začínal v Olomouci, poté ovšem putoval přes Vsetín do Sparty, následně do finského Oulu, a pak zpět do holešovického klubu. Bohatou hráčskou kariéru zakončil dvěma sezónami za BK Mladá Boleslav. Michal Broš je mistrem světa, čtyřnásobným mistrem České republiky a dvojnásobným vítězem finské ligy.

Ondřej Kratěna

Člen slavné lajny KBT – Kratěna, Broš, Tomajko. Hokej se naučil hrát v Olomouci, poté sbíral české tituly jako na běžícím pásu. Ondřej Kratěna se třikrát radoval se Vsetínem, čtyřikrát se Spartou Praha. Jeden titul získal i ve Finsku s týmem Kärpät Oulu.

Ladislav Benýšek

Další ze slavných odchovanců olomouckého hokeje, dvojnásobný mistr světa a současně také světoběžník, který hrál v Americe, Francii, Dánsku, Itálii nebo třeba ve Finsku. To je Ladislav Benýšek, který má za sebou mimo jiné i angažmá v kanadsko-americké NHL.

Sekce "Slavní hráči v HCO" je postupně doplňována. Velkých jmen v olomouckém hokeji je celá řada. Pokud máte na někoho tip, napište nám ho e-mailem na redakce@hc-olomouc.cz. Děkujeme!