Čtvrtfinálové drama nabídne pátý duel, kdo na Hané nakročí jednou nohou do semifinále?

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Po čtyřech zápasech je stav čtvrtfinálové série mezi Olomoucí a Hradcem Králové vyrovnaný 2:2. V pátek se tak na olomouckém zimním stadionu obě mužstva porvou o to, které z nich půjde v neděli do utkání s možností ukončit tento dlouhý souboj. Potvrdí Kohouti své vynikající domácí výsledky ze základní části, nebo se Královským lvům povede podruhé ve čtvrtfinále ukořistit na soupeřově ledě výhru? Utkání startuje v 18 hodin.

Zatímco ostatní čtvrtfinálové série již skončily jednoznačným vítězstvím týmů, které se po základní části umístily na vyšších příčkách, souboj mezi Olomoucí a Hradcem Králové potrvá ještě minimálně dvě utkání.

⇒ Útočník Ondřej Švaňhal

„Pozitivní to moc není. Kdyby byl stav 3:1, nebo 4:0, bylo by to samozřejmě o dost lepší. Stav je ale 2:2, takže to musíme brát tak, jak to je. Pokračovat a zlepšit hru,“ komentuje ne zcela ideální situaci Ondřej Švaňhal.

V podstatě se dá říci, že série začíná opět od nuly a hraje se na dva vítězné zápasy. Hanáci tak stále na své straně mají výhodu domácího prostředí, i když by rádi postoupili už po šestém střetnutí, jež se odehraje v Hradci Králové.

„Máme výhodu v tom, že když série půjde do sedmého zápasu, budeme hrát doma. Doufáme však, že ji ukončíme co nejdříve, což by bylo v neděli. Mohli bychom si tak odpočinout do dalších bojů,“ tvrdí čtyřiadvacetiletý útočník. „Nesmíme ale předbíhat, ještě jsou před námi minimálně dva zápasy, které musíme odmakat jako tým. A pak se uvidí,“ dodává Švaňhal.

V závěru čtvrtého čtvrtfinále došlo mezi oběma celky k drobné pošťuchované, kterou museli vyřešit rozhodčí. „Byla sekunda před koncem, když jejich hráč vystřelil po Romanovi (Rácovi) puk. Roman pak hned vyjel za tím hráčem, který puk vystřelil. Mezitím naskákali všichni ostatní hradečtí hráči na led, takže jako kdyby všichni šli po něm. Naskákali jsme tedy na led i my, strhla se pak potyčka střídačka na střídačku a jednotlivci si v ní říkali své názory,“ prozrazuje vsetínský odchovanec, jenž nakonec vyšel z potyčky s desetiminutovým osobním trestem.

„Rozhodčí nás začal odtahovat a já jsem ho jen lehce trefil přes ruce, aby mě nechal být. Nebylo to myšleno nějak špatně, určitě jsem ho nechtěl praštit ani nic podobného, jenom jsem se snažil oddělat jeho ruce,“ vysvětluje Švaňhal.

⇒ Královští lvi Hradec Králové

Přestože si Kohouti představovali průběh čtvrtfinálové série jinak, nemusí ještě vyloženě truchlit. Jejich vyhlídky na postup jsou stále velmi solidní. „Atmosféra v kabině je dobrá, není potřeba se tím trápit, být skleslý. Je to tak, jak to je. Nezmění se to, musíme to vzít pozitivně a jít do následujícího zápasu s co nejlepší náladou,“ konstatuje útočník, jenž v předchozích dvou sezónách oblékal dres Havlíčkova Brodu.

Mora do prvních dvou zápasů, kdy hrála na svém ledě, vždy vstoupila skvěle, vydařila se jí první třetina. V dalších dvou venkovních duelech však úvodní části patřily Hradci Králové. Vypadá to tedy, že faktor domácího prostředí by opravdu mohl v tomto čtvrtfinále působit.

„Určitě může. V play-off je to docela důležitá věc, doma se každý cítí dobře. Má za sebou publikum, může si více dovolit. Každý tým, který jede ven, je ze začátku stáhnutý a čeká na to, co udělá soupeř,“ myslí si Švaňhal.

Páté čtvrtfinále mezi Olomoucí a Hradcem Králové začíná v pátek v 18 hodin na olomouckém zimním stadionu. Pro fanoušky Královských lvů, kteří nepoctí kohoutí plecharénu svou návštěvou, bude připraven on-line textový přenos.

Sestavy z posledního utkání

HC Olomouc: Kašík – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Herman, Dopita, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Čížek, Korím, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík (C), Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér: Jiří Kučera.

Partnerem utkání je Radio Haná

Radio Haná si připravilo na páté čtvrtfinále promo akci pro olomoucké fanoušky! Před střetnutím budou u pokladen stát dvě hostesky, které budou rozdávat letáčky a ceny. Drobné předměty Radia Haná a také sladké překvapení z chomoutovské cukrárny Katrin jsou připraveny na druhou přestávku mezi třetinami, kdy proběhne soutěž s barely. O první pauze se na ledové ploše představí mladé hokejové naděje.

Sbírka víček pro Lukáška pokračuje

I při pátém zápase čtvrtfinále play-off mezi Olomoucí a Hradcem Králové můžete přispět dobré věci. Stačí jen, když vhodíte do nádoby umístěné na olomouckém zimním stadionu vedle ledové plochy víčka od PET lahví, která následně poputují na pomoc malému Lukáškovi, jenž trpí kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnou. Přineste co nejvíce víček, zlepšíte tak Lukáškovi život!