Nováčci sezony: Lukáš Klimek zažil nejlepší z posledních pěti sezón!

Martin Vavruša
O L O M O U C – Sezóna letos bohužel skončila nečekaně brzy, a nyní tak nastal čas ohlédnout se za uplynulými 54 zápasy. V hanáckém dresu se během nich představilo celkem devět hráčů, kteří v olomouckém áčku o rok dříve nenastupovali. Byli jsme svědky extraligových debutů i návratů z jiných klubů. Jak se posily kohoutů uvedly? Za jejich výkony se ohlédneme v cyklu Nováčci sezóny!

Ještě před začátkem letní přípravy hlásila Olomouc velkou posilu, která zaujala nejednoho fanouška. Na Hanou totiž zamířil zkušený Lukáš Klimek, který předchozích šest let strávil na Spartě. V úvodním rozhovoru se nechal slyšet, že o nabídce téměř nepřemýšlel a ihned na ni kývl díky skvělým referencím a blízkosti domova.

Co ale třiatřicetiletý útočník v tu chvíli nemohl vědět, bylo, že na Moravě ho čeká návrat na výsluní. Během základní části na sebe Klimek upozornil hned v prvním utkání proti Vítkovicím, když Škůrkovi nabil na vítězný gól v prodloužení, o dva zápasy později na ledě Zlína už mohl slavit i první extraligovou branku v olomouckém dresu.

Klimek si připsal bod za asistenci i hned v následujícím utkání proti Karlovým Varům. Říjnový gólový půst však zasáhl i jeho, a tak se musel potýkat s měsíc dlouhým čekáním, než se opět dočkal branky. To však bylo jeho nejdelší čekání a v dalším průběhu sezóny už nepřišlo pět utkání v řadě, kdy by ostravský rodák nebodoval. Od konce listopadu do poloviny ledna si dokonce úctyhodných šestnáct zápasů držel průměr téměř bod na zápas (14 bodů za 16 zápasů).

Suma sumárum nakonec Klimek bodoval ve 24 ze všech 52 utkání základní části, do nichž naskočil, a posbíral 28 kanadských bodů za 11 branek a 17 asistencí. Více si přitom ve své extraligové kariéře připsal už jen v sezóně 2014/2015 v dresu pražské Sparty, kdy zaznamenal o dva body více. Ještě o rok dříve dosáhl na stejné číslo, jako v čerstvě ukončeném ročníku.

Pro úplnost ještě dodejme, že ve dvou zápasech play-off, které se stihly odehrát před nečekaným ukončením sezóny, zaznamenal Klimek jednu asistenci, a to během prvního zápasu, kdy přihrál na gól Lukáše Nahodila.

A proti komu se Klimkovi dařilo nejvíce? Bezpochyby proti Třinci, proti kterému zažil dvoubodový večer hned dvakrát. V obou případech se blýskl dvěma nahrávkami na gól spoluhráčům, svou vlastní trefu proti Třinci mohl slavit až v posledním vzájemném utkání sezóny. Podobná čísla jako proti Třinci, jen o asistenci méně si Klimek připsal i proti Karlovým Varům a Hradci Králové. Střelecky si vedl nejlépe proti Liberci a Litvínovu, proti kterým zaznamenal po jedné brance ve dvou utkáních.

Zdroj: HokejkaTV