Remíza by zápasu slušela víc, řekl zklamaně Petr Kolouch

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti v utkání s plzeňskými indiány znovu ukázali, že se nezaleknou ani favoritů. Plzeň se sice ujala vedení, domácí ale velmi rychle odpověděli, když se poprvé mezi dospělými trefil Adam Rutar. Západočeši pak uskočili Hanákům do dvoubrankového rozdílu, i ten ale Kohouti dokázali smazat. Novou šanci na body dal Kohoutům Petr Kolouch, který srovnal na 3:3. Poslední minuta ale rozhodla o tom, že tři body zůstanou hostům.

Kohouti s ambiciózní Plzní prakticky celou první třetinu drželi krok, začátek druhé části ale patřil hostům. Hanáci tak museli dotahovat dvoubrankové manko, na konci třetí třetiny ale bylo srovnáno. Olomoucká chyba těsně před koncem utkání nakonec rozhodla o tom, že tři body zůstanou indiánům. „Je to Plzeň, která hraje nahoře pravidelně. Myslím si ale, že to byl vyrovnaný zápas. Sice vedli a dali góly v přesilovkách, ale my jsme pak dali všechny tři góly v pět na pět. Nemyslím si, že bychom byli horším týmem a remíza by tomu asi slušela víc,“ řekl Petr Kolouch zklamaně.

Právě Petr Kolouch vliv Kohoutům znovu energii do žil, když čtyři minuty před poslední sirénou srovnával na 3:3. Pak ale přišla ledová sprcha v podobě čtvrtého plzeňského gólu. „Až takhle bych se na to nedíval. Spíš se mi to hodnotí těžko z toho pohledu, že jsme docela dobře rozehráli zápas, dotáhli dvoubrankový náskok Plzně a pak jsme ho v závěru takhle ztratili. Je to letos několikátá prohra o gól a štve nás to. Myslím, že jsme v situaci, kdy bychom měli zabrat a sbírat body, ale bohužel se nám to nedaří pravidelně. Je to těžká rána, dostat gól v poslední minutě a prohrát,“ vracel se k průběhu utkání.

Ani olomoucké vyrovnání nebylo zpočátku jasné. Plzeňští trenéři si totiž vyžádali kontrolu celé situace na videu. Hostujícímu celku se nezdálo postavení Olomouckých v brankovišti. „Oli (Rostislav Olesz) říkal, že stál před brankovištěm a když už byl v kontaktu s brankářem, tak ho tam hodil jejich bek. Díky tomu jsem věřil, že to bude platit. Ještě před zápasem jsem doma ležel s malým v posteli a když jsem viděl, jak spí s rukama nad hlavou, říkal jsem si, že už asi slaví nějaký gól, takže jsem tušil, že by to mohlo vyjít,“ usmíval se novopečený otec.

Kohouti doplatili především na časté fauly, dva z nich totiž Plzeňští dokázali potrestat gólem. Že bylo faulů možná až příliš, přiznal i Petr Kolouch. „Byly tam zbytečné fauly a hra pak byla rozkouskovaná. Hlavně ve druhé třetině. Sestava se pak těžko dává dohromady, protože někteří kluci tam nechodí vůbec a sedí pět nebo deset minut na střídačce. Pak se jim těžko dostává zpátky do zápasu. My jsme se ale vrátili do hry kontaktním gólem na konci druhé třetiny, ve třetí jsme vyrovnali, ale bohužel to nestačilo,“ řekl odchovanec Vítkovic.

Minutu před koncem se ke slovu znovu dostali hosté, kteří využili chyby Jana Káni. Střela Milana Gulaše rozhodla o tom, že tři body připadnou Plzni. „Kluci říkali, že to měl těžké. Byl tam sám s pukem a Plzeňáků tam na něj bylo více. Nerad bych to hodnotil. Neviděl jsem to a stát se to může. Je jedno, kdo to byl,“ bránil spoluhráče.

Hanáci favorizovanou Plzeň pořádně trápili a ještě těsně před koncem základní hrací doby sahali po zisku minimálně bodu. Výsledek utkání tak domácí hodně mrzel. „Pořád je to prohra. Je jedno, jestli prohrajete 0:5 nebo 3:4 v poslední minutě. Bodů máte stejně. Pořád máte nulu. Mrzí nás to, ale na druhou stranu je dobře, že se v úterý asi po třech měsících nehraje, takže zmobilizujeme síly, odfrkneme si a proti Zlínu do toho vletíme nanovo, plní sil. Věřím, že najedeme na nějakou vítěznou vlnu a půjde to,“ dodal odhodlaně olomoucký útočník.