Konečně mi to tam spadlo, oddechl si Lukáš Klimek po vítězství nad Litvínovem

Daniel Fekets
O L O M O U C - Až pár dnů před koncem základní části hostili Hanáci vůbec poprvé v sezoně Litvínov. Vervě vsítili dvě branky v úvodních dvou minutách, čímž se velkým krokem přiblížili k vítězství v utkání. Zisk tří bodů nakonec díky výhře 4:3 přišel. Jednou trefou se na konečném skóre podílel i útočník Lukáš Klimek, který se po dlouhém zranění vrací postupnými krůčky do své předchozí formy.

Po necelých devadesáti vteřinách šel olomoucký celek do vedení. Rychlou kombinaci mezi Lukášem Nahodilem a Michalem Kuncem proměnil v gól Lukáš Klimek, který se do listiny střelců zapsal poprvé po svém návratu na led. „Gól padl trochu se štěstím. Nahec (Lukáš Nahodil) udržel puk, dal jej Kuncíkovi (Michal Kunc) dolů, on mi přihrál, následně mi puk sklouzl k brusli a poté i na hokejku. Pro gólmana to bylo těžké. Jak říkám, padlo to docela šťastně,“ komentoval autor gólu celou situaci.

Následně doplnil: „Konečně mi to tam spadlo. Z mé strany je to zatím takové trápení, protože jsem čekal, že návrat bude jednodušší. Snažím se ale myslet pozitivně. Do konce základní části sice zápasů už moc není, ale výkon chci určitě ještě zvednout. Rád bych i nějaké góly ještě přidal.“

Třicet sekund po trefě Lukáše Klimka pálil ostrými i Tobiáš Handl. Hanáci tak po dvou minutách vedli už o dva góly, kvůli kterým si litvínovská střídačka vzala oddechový čas. Hostům se porada vyplatila, neboť hned v následujícím střídání vstřelili kontaktní branku. „Byli jsme rádi, že jsme dali dva rychlé góly. Konečně nám to tam už od prvních minut napadalo. Chtěli jsme začít aktivně a ono se nám to celkem vydařilo, ale bohužel hned poté přišel gól soupeře,“ prohodil Klimek.

V 9. minutě ale navýšil náskok domácích Petr Kolouch, odpověď Vervy přišla až ve druhé třetině z hole Martina Hanzla. Úvodní dvě třetiny pokračovaly dalšími trefami na obou stranách. Do dvoubrankového vedení nasměroval Hanáky Jan Knotek, ale Litvínov znovu snížil. Po dvou třetinách tak svítilo na světelné tabuli skóre 4:3. „Je škoda, že po dvou minutách vedeme o dva góly a hned v dalším střídání dostaneme branku. Litvínov jsme měli udržet dole delší dobu. On by postupem času musel dobývat a snažit se. Nicméně udrželi jsme to, za což jsme pochopitelně moc rádi. Bylo to i díky Braňovi (Branislavu Konrádovi), který opět zachytal výborně,“ chválil forvard s číslem 61 na zádech.

Ve třetí třetině už žádný gól nepadl, takže všechny tři body zůstaly na Hané. Se závěrečnou periodou ale olomoucký útočník moc spokojen nebyl. „Víme, jak bychom ji chtěli zahrát, ale tolik se nám to nedařilo. Chtěli jsme hrát hlavně u nich v pásmu, ale bohužel jsme nestříleli,“ doplnil. „Na obou stranách bylo k vidění hodně nepřesností. Krásný hokej to pro oko fanouška asi nebyl, poněvadž se spíše jednalo o bojovný zápas. Samozřejmě jsme však šťastnější, když jsme to vyhráli,“ navázal čtyřiatřicetiletý útočník pozitivním tónem.

V posledních zápasech nastupuje druhá formace Hanáků ve složení Michal Kunc - Lukáš Nahodil - Lukáš Klimek. Posledně jmenovaný si nového člena útoku pochvaluje. „Michal je šikovný a agilní útočník. Je také velmi technicky zdatný. Myslím si, že my mu příliš nepomáháme, protože z naší strany to není úplně ono. Já s Nahecem bychom se měli zvednout, aby naše lajna hrála ještě lépe,“ poukázal Klimek.

Hlavní olomoucký konkurent v boji o předkolo sice ve 45. kole také vyhrál, to nic ale nemění na faktu, že náskok Hanáků zůstává osm kol před koncem základní části desetibodový. „Každý sleduje tabulku. Náš cíl je hrát play-off a v něm se už může stát cokoliv. Náskok na Zlín sice nějaký klid dodává, ale do každého zápasu jdeme s tím, že jej chceme vyhrát,“ uzavřel.