Petr Kolouch: Vstup do sezóny je lepší, než jsme si představovali! A chválí fanoušky

Lukáš Losleben, Jakub Škoda
O L O M O U C - Kohouti zvládli i druhý domácí zápas nového ročníku Tipsport extraligy. Plzeňské Škodovce nedali šanci, a zvítězili přesvědčivě 4:1. Svůj podíl na tomto úspěchu měl i útočník PETR KOLOUCH, který na konci úvodní dvacetiminutovky vstřelil druhý gól svého týmu.

Olomoučtí hokejisté na ledě dominovali. O svém vítězství rozhodli už v necelé polovině utkání, kdy nad svým soupeřem vedli už o čtyři branky. Snížení Plzně ve třetí třetině Hanákům větší vrásky neudělalo. Svůj náskok si v poklidu pohlídali. „Myslím si, že dnes to byl po dlouhé době z naší strany velmi vydařený zápas. Soupeře jsme přebruslovali, předváděli jsme výborný bekčeking a tlačili jsme se před bránu. Přesně takto bychom se chtěli prezentovat. Tato naše převaha se naštěstí promítla i do gólů, rozhodli jsme prakticky v půlce utkání“, hodnotil průběh střetnutí Petr Kolouch

⇒ Útočník Petr Kolouch

Útočník s číslem 81 na zádech vstřelil druhou branku kohoutů, a to poté, co do hry naskočil po skončení dvouminutového trestu David Krejčí. „Skončilo oslabení, povedlo se nám vyhodit kotouč a dostali jsme se do přečíslení, jelikož Krejča nás po návratu z trestné lavice doplnil. Pak jsem od něj obdržel jeho typickou přihrávku žabičkou, přičemž on to má nejspíše tak dobře naučené, že se puk odrazil od helmy jednoho z protihráčů přímo na moji hokejku a já jej rychle zametl do brány (smích),“ komentoval svůj gólový počin.

S hvězdným centrem nastupuje v první formaci povětšinou Jan Káňa s Lukášem Kucserou. Že by ovšem Kolouch svým spoluhráčům záviděl, popřel. „Je vlastně jedno, s kým hraje, hlavně, že to šlape týmu,“ uvedl. „Sledovat ho je super, můžeme se od něj učit. Sami jste viděli, že za stavu 2:0 přidal ještě dva góly, což mužstvo samozřejmě uklidní. Takového hráče jsme tu opravdu potřebovali,“ dodal k přínosu olomoucké šestačtyřicítky.

Po dvou zápasech mají Hanáci na kontě pět bodů, přičemž hořkost porážky zatím nepoznali. V tabulce jim nyní patří prozatimní sedmé místo s kladným skóre 7:3. „Vstup do nového ročníku je asi lepší, než jsme si představovali. Nicméně sezóna je letos opravdu dlouhá a já doufám, že v těchto výkonech budeme pokračovat,“ kvitoval rodák z Ostravy momentální výkonnost svých spoluhráčů.

Důležitým faktorem je podle hráče, jenž v utkání s Plzní hrál ve velmi aktivní čtvrté formaci s Petrem Strapáčem a Janem Bambulou, i výborná atmosféra na stadionu. „Je to úžasné. Podpora fanoušků je pro nás nesmírně důležitá, přičemž minulou sezónu nám to neskutečně chybělo. Já osobně jsem měl hned po nástupu na led husí kůži. Také jsme se mohli vrátit k tradičním děkovačkám, což je před tolika lidmi opravdu skvělé, uzavřel.