Peter Lichanec po vítězné extraligové premiéře: Velké díky patří klukům, kteří mi celý zápas pomáhali

Lukáš Losleben, FOTO: Jan Pavlíček
MLADÁ BOLESLAV – Proti Mladé Boleslavi nastoupili kohouti v pozměněné sestavě. Mohla za to marodka, kvůli které chyběli hned čtyři útočníci – Petr Strapáč, Lukáš Kucsera, Petr Kolouch a Lukáš Klimek. Vedení klubu se tak domluvilo s jihlavskou Duklou na střídavých startech útočníka PETERA LICHANCE, jenž na ledě Středočechů absolvoval svoji extraligovou premiéru. Ta měla nakonec vítězný punc.

Lichanec, který působí v Jihlavě již od sezóny 2019/20, ve svém prvním startu v nejvyšší soutěži obstál. Na ledě strávil celkem devět minut, přičemž rozhodně nebyl jen do počtu. Zapojil se například do pohledné kombinace s Rostislavem Oleszem, kterou ale nakonec brankář Gasper Krošelj vychytal. „Co mi spoluhráči říkali, tak je Mladá Boleslav jedním z nejbruslivějších klubů v extralize, což bylo znát (smích). Já se tomu trochu musel přizpůsobit, jelikož to tempo je úplně jiné. Pak už to bylo dobré a musím říct, že jsem si to velice užil. Pomohlo tomu i to, jak mě kluci přijali v kabině. Za to jim děkuji,“ hodnotil svůj debut.

V adaptaci devětadvacetiletému útočníkovi pomohlo i brzké vedení kohoutů. Po trefách Alexe Rašnera a Lukáše Nahodila svítil ve ŠKOENERGO Aréně po první třetině výsledek 0:2. „ Když tým vyhrává, tak je i psychika úplně někde jinde. Z tohoto pohledu to tedy bylo fajn,“ netajil se. Ve druhé části přidal pojišťující gól Jakub Navrátil a ačkoliv bruslaři poté dotahovali, náskok Hanáků nakonec nesmazali. Lichanec tak mohl ke slovu „premiéra“ přidat přívlastek „vítězná“. „Velké díky patří klukům, jelikož mi celý zápas pomáhali, a to nejen ti, se kterými jsem hrál ve formaci, ale i ti ostatní,“ dodal.

Slovenský forvard nastupoval primárně ve formaci s Rostislavem Oleszem a Jakubem Navrátilem. V průběhu utkání se ale podíval i do jiných formací, jelikož Mora nastoupila do utkání s pouhými jedenácti útočníky. Spolupráci se všemi spoluhráči si ale pochvaloval. „Bylo to skvělé. Pomáhali jsme si a myslím, že nám to šlo,“ uvedl.

Není to přitom poprvé, co Peter Lichanec oblékl olomoucký dres. V sezóně 2008/2009 odehrál devět zápasů v dorostenecké kategorii. Tehdy si za kohouty připsal dva kanadské body za gól a asistenci. „Zrovna jsme se o tom v kabině před zápasem bavili, že se sem vracím po třinácti letech. Je to pěkné, těšil jsem se na to. Zahrát si nejvyšší soutěž byl jeden z mých cílů a jsem rád, že se uskutečnil,“ řekl s úsměvem.

V tehdejším kádru mladých Hanáků působili i dva hráči, kteří jsou nyní stálicemi A – týmu – Jan Lukáš a David Škůrek. Na „staré dobré časy“ ale zatím dle Lichancových slov zatím nevzpomínali. „Vzhledem k tomu, že jsem tu byl krátce, tak si mě asi ani nepamatují. Ani jsem s nimi toto téma neprobíral. Pokud si ovšem tohle přečtou, tak si třeba vzpomenou,“ (smích) uzavřel.