Situace je alarmující. Gól bych vyměnil za výhru, řekl útočník Petr Kolouch

Daniel Fekets
O L O M O U C - Dvě třetiny domácího souboje s Vítkovicemi nabídly vyrovnaný hokej, jenže v dějství závěrečném Ostravané odskočili a duel nakonec dovedli do vítězného konce poměrem 4:1. Jedinou branku Olomouce měl na svědomí PETR KOLOUCH, jenž se blýskl parádní individuální akcí.

Právě ta ve 13. minutě otevřela gólový účet utkání. Třicetiletý forvard si v mezikruží obhodil obránce a následně přesně zavěsil k levé tyči brankáře Daniela Dolejše. „Individuálně se teď cítím lépe. Je to zapříčiněno i tím, že hraji mnohem více. Jsem za to rád, protože takovou roli potřebuji. Těší mě, že se prosazuji i bodově, ale gól bych určitě vyměnil za vítězství,“ hlásil Petr Kolouch s povzdechem.

⇒ Útočník Petr Kolouch

Jenže následně se už prosazovali jen hosté. Svěřenci Miloše Holaně díky dvěma trefám Tomáše Gumana a jedné brance Jakuba Illéše a Jana Hrušky vyhráli 4:1. „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme navázat na vítězství s Litvínovem. Věděli jsme, že Vítkovice mají v nohách dva zápasy v krátkém sledu. Chtěli jsme toho využit, ale bohužel se to nepodařilo,“ smutnil.

„Začátek byl celkem dobrý. Šli jsme do vedení, jenže takovou smolnou střelou jsme inkasovali. Poté už to bylo na obě strany vyrovnané. Oba týmy měly šance, avšak třetí třetina se nám nepovedla. Dostali jsme hloupý gól na 1:2, pak jsme měli srovnat v přesilovce, naopak jsme ale znovu inkasovali. Už se to těžko dotahovalo,“ pokračoval.

Zmíněná přesilová hra pěti proti třem, která trvala téměř minutu a půl, a proběhla ještě za stavu 1:2, kohouty hodně mrzí. „Měli jsme tam nějaké střely od obránců. Nebyly to špatné rány, ale jejich brankář je pokaždé vyrazil do rohu, tudíž jsme se nedostávali k dorážkám,“ mrzí forvarda, který nastoupil proti svému mateřskému celku.

V čem viděl Petr Kolouch hlavní příčinu nevydařeného utkání? „Měli jsme lépe bruslit, snažit se si dávat puky do jízdy a zároveň čerpat z rychlosti. Vítkovice mají vysoké obránce, kteří s tím mohou mít problémy. S úspěchem se to však nesetkalo. Situace jsme možná až zbytečně přehrávali. Ve třetí třetině nám chyběly síly, protože přece jen nás tolik nebylo.“

Přesně deset zápasů před koncem základní části jsou olomoučtí hokejisté na jedenácté příčce tabulky se čtyřbodovým náskokem na Litvínov, který momentálně drží pozici, která by na postup do předkola nestačila. Nicméně Hanáci si musí dávat pozor i na čtrnácté Kladno. Rytíři se nebezpečně přibližují. „Někdo se na tabulku dívá více, někdo zase méně... Snažíme se nepřipouštět si to. Soustředíme se sami na sebe, ale situace je alarmující. Je třeba se chytit za nos a začít makat ještě více. Určitě to však nemyslím tak, že by se nyní na to někdo vykašlal, ale prostě je třeba něco změnit,“ uzavřel Kolouch.