Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale pak jsme neproměnili šance, smutnil dvougólový Lukáš Klimek

Daniel Fekets, FOTO: PSG Berani Zlín
Z L Í N - Kohouti podruhé během tří dnů dovedli utkání do prodloužení za stavu 2:2. Zatímco v plecharéně proti Liberci poměrně brzy rozhodl Jiří Ondrušek, na ledě Beranů branka v pěti minutách nastaveného času nepadla. Nájezdová loterie už vyšla lépe domácím, za které v páté sérii rozhodl Patriks Zabusovs.

Lepší vstup do utkání si Mora přát nemohla. Už v prvním střídání ujeli do přečíslení dvou proti jednomu David Krejčí a Lukáš Klimek. Druhý jmenovaný proměnil krásnou žabičku svého spoluhráče. „David je obrovská pomoc. Je znát, když je na ledě. Minule dal Jirkovi Ondruškovi parádní nahrávku v prodloužení, načež ve Zlíně to začal další skvělou asistencí. Jsem rád, že jsem konečně skóroval,“ oddechl si Lukáš Klimek.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka záhy neproměnili brankové příležitosti, a proto přišel v rozmezí 28. až 33. minuty dvojnásobný zlínský trest. Chvíli před druhou přestávkou se však znovu prosadil Lukáš Klimek. „Na naše poměry tam bylo hodně gólových šancí. Zlín se následně otřepal, začal více bruslit a rázem to překlopil. Bohužel,“ kroutil hlavou pětatřicetiletý útočník.

V následných pětadvaceti minutách už žádná další branka nepadla, a proto rozhodovaly nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se v nich stal lotyšský útočník Patriks Zabusovs. „Víme, jak na tom jsme. Za každý bod jsme rádi, protože i ten jeden může nakonec rozhodovat. Zároveň však platí, že jsme neměli moc dobré období, ale musíme věřit, že se to do konce základní části ještě otočí,“ přeje si.

„Je ale škoda, že z toho nebylo více bodů. Do zápasu jsme dobře vstoupili, brzy jsme šli do vedení, ale ve druhé třetině jsme trošku vypadli. Zlín nás zatlačil a z toho plynuly obě inkasované branky. Stát se to nemělo. Měli jsme šance, po kterých to chtělo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Nájezdy už jsou loterie,“ řekl.

Bývalý útočník Vítkovic a Sparty nezapomněl pochválit soupeře, který jde s koncem sezóny výsledkově nahoru. „Bylo poznat, že Zlín už hraje daleko uvolněněji. Pořád mu sice o něco jde, avšak nemá už co ztratit. Nějaká tíha z něj spadla, a proto je daleko nepříjemnější. Bezesporu se zvedl,“ uzavřel Klimek.