Hanáci získali výraznou posilu do realizačního týmu! Brankáře nově povede Martin Prusek

Daniel Fekets, FOTO: ČTK
O L O M O U C - Po Borisi Žabkovi se trenérský tým Olomouce rozrostl i o zkušeného MARTINA PRUSKA, jenž bude mít na starosti brankáře.

Šestačtyřicetiletý bývalý brankář trénoval v uplynulých jedenácti letech ve Vítkovicích. Nyní se stěhuje na Hanou, kde nahradí Martina Faltera, jenž zamířil opačným směrem. „Tuto výměnu náš klub sice neinicioval, nicméně si myslím, že ve finále jsme z ní vyšli velmi dobře. Nebál bych se říct, že vítězně. Martin Prusek patří mezi špičkové trenéry brankářů,“ řekl generální manažer Erik Fürst.

Bohaté trenérské zkušenosti má Martin Prusek také z reprezentačních výběrů. Působil v kategoriích do šestnácti, sedmnácti a osmnácti let. Jako člen realizačního týmu Vladimíra Růžičky u reprezentace seniorské se zúčastnil světových šampionátů 2014 v Minsku a 2015 v Praze. I díky jeho trenérské práci se pak v národním dresu představili Patrik Bartošák či Aleš Stezka. „Znám Martina Pruska velmi dlouho a vím, že je skvělým týmovým hráčem. Získali jsme výborného trenéra s obrovskými hráčskými i trenérskými zkušenostmi a s velmi dobrým charakterem, který do naší organizace skvěle zapadne,“ komentuje příchod nové posily realizačního týmu hlavní trenér Jan Tomajko.

Začátek své hráčské kariéry spojil Martin Prusek s Vítkovicemi. V roce 1999 na něj v šestém kole draftu ukázala Ottawa, za kterou později nastupoval tři sezóny. V ročníku 2003/2004 pomohl velkou měrou hokejistům Senators k postupu do play-off. Vychytal totiž šestnáct výher v devětadvaceti zápasech, přičemž si držel velmi solidní téměř 92% úspěšnost zákroků.

Před začátkem tříleté anabáze v KHL ještě nastupoval za Columbus. Následně své brankářské schopnosti prokazoval v Petrohradu, Spartaku Moskva a Dinamu Riga. Na konci aktivní kariéry dokonce za kohouty nastoupil v jedenácti zápasech ve druhé nejvyšší soutěži.

Martin Prusek v roli trenéra brankářů české reprezentace. Zdroj: Aleš Krecl, Český hokej