Na Hané bude pokračovat i Tomáš Černý

Daniel Fekets
O L O M O U C - Tomáš Černý bude i v sezóně 2022/2023 nastupovat za kohouty. Čtyřiadvacetiletý odchovanec opavského hokeje patřil v uplynulém ročníku mezi klíčové hráče mužstva. Jména posil odtajníme v úterý.

Nové smlouvy nedávno podepsali Jan Lukáš, Alex Rašner, Adam Rutar, Petr Kolouch, Joshua James Mácha, Jan Bambula, Jakub Navrátil, Silvester Kusko, Lukáš Klimek a Rostislav Olesz. K nim se nyní připojuje i Tomáš Černý, na kterého byla uplatněna opce.

Tomáš Černý působil v Opavě do sezóny 2016/2017. Poté se vydal na roční anabázi na Slovensko, kde dokonce odehrál 10 utkání v KHL za bratislavský Slovan. Následně se vrátil do České republiky. Ve dvou sezónách oblékal barvy Vítkovic, Vsetína, Poruby a Havířova.

V olomouckém dresu se představil poprvé v sezóně 2020/2021. Tehdy působil i v prvoligové Jihlavě, za kterou si zahrál baráž o Tipsport extraligu. Minulý rok se stal důležitým článkem defenzívy Hanáků, poněvadž po Jiřím Ondruškovi a Davidu Krejčím byl třetím nejvytěžovanějším hráčem mužstva.

Ročník 2021/2022 dokončil se šestačtyřiceti odehranými zápasy, ve kterých zapsal 11 asistencí. Byl nedílnou součástí přesilových her i početních nevýhod. Svůj hokejový um bude fanouškům Olomouce ukazovat i v následujících měsících.