Mora získala tři prvenství v anketě Sportovec Olomouckého kraje

Daniel Fekets, FOTO: David Kubatík, Olomoucký deník
O L O M O U C - V sále Moravského divadla v Olomouci se ve středu 4. května konal jubilejní dvacátý ročník vyhlášení ankety Sportovec Olomouckého kraje. Cenu pro nejlepší družstvo si odnesl tým HC OLOMOUC, ZDENĚK MOTÁK byl vyhlášen nejlepším trenérem a DAVID KREJČÍ nejlepším sportovcem.

Zástupci olomouckého hokeje tak získali zlatý hattrick. Mora byla vyhlášena nejlepším družstvem před kanoistickým týmem SK UP Olomouc a volejbalovým VK UP Olomouc.

Velkého úspěchu se dočkal i trenér Zdeněk Moták. Sedmapadesátiletý lodivod působil na střídačce Hanáků v tandemu s Janem Tomajkem dlouhých 5 sezón. V sezóně 2017/2018 spolupracoval i se Zdeňkem Venerou. Se svým týmem pokaždé postoupil do play-off, přičemž hned třikrát do čtvrtfinále. V letošním ročníku se jeho svěřenci umístili na celkovém desátém místě, poněvadž se jim nepovedlo prokousat přes předkolo play-off.

Nejlepším sportovcem Olomouckého kraje byl zvolen David Krejčí. Útočník, jenž dlouhá léta výtečně reprezentoval český hokej v kanadsko-americké NHL, se v srpnu minulého roku rozhodl vrátit domů na Hanou. V dresu Mory odehrál 56 utkání, ve kterých si připsal skvělých 23 branek a 28 asistencí. Nyní se chystá na mistrovství světa ve Finsku, kde bude znovu bojovat v dresu českého národního týmu o medaili.