Víkend s HC Olomouc! Přijďte si s hráči Mory zasoutěžit nebo je podpořit v utkání se Sigmou

Michal Jonáš
O L O M O U C – První víkend v červnu se v hanácké metropoli budou konat dvě akce pro veřejnost, na kterých se objeví také hráči HC Olomouc! V sobotu 4. 6. se můžete ve FunParku Šantovka těšit na Sportovní den plný známých tváří olomouckého sportu, o den později se ve Smetanových sadech uskuteční den dětí.

V sobotu 4. června je ve FunParku Šantovky na programu Sportovní den, jehož se zúčastní celkem 15 nejvýznamnějších olomouckých klubů, mezi nimiž samozřejmě nesmí chybět ani hráči Mory! Jednotlivé týmy si pro vás připravily soutěžní stanoviště, ve kterých budete moci bojovat o zajímavé odměny. Od 14:30 se v exhibičním utkání střetnou osobnosti HC Olomouc a SK Sigma Olomouc. V prvním poločase si to oba výběry rozdají ve fotbale, od druhé části hry budou bojovat v hokejbale. V našich barvách nastoupí například Jan Tomajko, Boris Žabka, či Richard Brančík. Můžete se těšit i na diskuzi s olympioniky a mnoho dalšího.

První červnovou neděli, tedy 5. června, pořádá nadace Bezpečná Olomouc dětský den. Ten se bude konat ve Smetanových sadech na prostoru u pavilonu G a H od 10 do 17 hodin. Děti čekají soutěže s dopravní a bezpečnostní tématikou, jízdy zručnosti, "cyklokuriozity" a také pestrý doprovodný program. V jednotlivých stanovištích si soutěžící mohou vyzkoušet šikovnost i obratnost, navíc sběrem razítek na svoji hrací kartu se zapojí do hry o hodnotné ceny. Svůj stánek zde budou mít také kohouti, s nimiž si můžete vyzkoušet třeba střelbu na hokejovou bránu. Pro návštěvníky jsou připraveny i výtvarné dílny či setkání se skauty.