Sedmáci vyzvali fotbalisty i florbalisty. Mohla by to být příjemná letní tradice, říká Jan Littner

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Mládež kohoutů má letošní přípravu velice pestrou. A to nejen, co se týče prostor, kde trénují nebo programu tréninků, ale i dalších doprovodných akcí. Některé týmy čeká soustředění, všechny si během léta zahrají řadu turnajů, sedmáci měli přípravu ale ještě o něco bohatší. V polovině června se nejprve utkali s fotbalisty FC Sigma Hodolany, o týden později vyzvali florbalisty FBS Olomouc. Zatímco nad fotbalisty zvítězili sedmáci 3:0, s florbalisty remizovali 4:4. Spokojenost ale panovala na všech stranách.

Honzo, jak se vlastně zrodila myšlenka uspořádat přátelské fotbalové a florbalové utkání?

Když jsem dostal na starost sedmou třídu, věděl jsem pár věcí, které jsem vnímal už v minulé sezóně. Byl jsem přesvědčen, že jsou tam charakterově fajn kluci, ale neměl jsem pocit, že jsou jeden tým, tzv. „všeci spolu“. Sešel jsem se s jedním mým dobrým kamarádem, kterého znám už deset let a který dělá kondičního trenéra hokejistům. Dost hodin jsme se bavili o tom, jak kluky vnímám, co od letní přípravy očekávám a jaký je cíl. Nějak jsme si to nastavili a on mi na to řekl, že by to chtělo nějakou zpětnou vazbu už v průběhu. Já na to dobře, něco vymyslím a napadlo mě uspořádat zápas ve fotbale a ve florbale.

Ve fotbale jste byli tak trochu předskokany A týmu, který odehrál zápas v Hodolanech po vás, jak to kluci vnímali?

To je pravda, byli jsme předskokany a kluci se ptali, jestli už tam budou fanoušci. Řekli jsme jim, že tam budou určitě jejich rodiče a těm především musíme ukázat úsilí a že chceme vyhrát. Klukům jsem během suché přípravy několikrát zdůraznil, že prohry ke sportu patří, ale rozumný fanoušek si po zápase musí říct: „prohráli, ale nechali tam všechno“. A to je pro nás nejlepší vizitka. Myslím, že kdo viděl zápas ve fotbale i ve florbale, může říct, že jsme se tak prezentovali, a to nás trenéry těší. Snad si to zapamatujeme a v sezóně na to nezapomeneme.

Dá se říct, před kterým zápasem probíhalo větší hecování?

No, hecování ...hodně nám v sebevědomí pomohla výhra nad fotbalisty. Kluci si ověřili, že rady, které jim vštěpujeme a přístup, fungují. Větší hecování ale bylo asi před florbalem. Přece jen je to pro nás bližší sport a také tam byl klučina, který donedávna hrál hokej v našem týmu a pár jeho rodinných příslušníků.

Jak bylo řečeno, hokej a florbal jsou si podobné sporty, byl ale v něčem znát rozdíl? A jak jste si utkání s FBS Olomouc užili?

Podobné si jsou, ale pravidla se dost liší. Trenéři FBS Olomouc nám ale vyšli vstříc a byl z toho takový „florbalohokej“ (smál se). Myslím, že si to kluci obou týmů užili. Pro nás pro trenéry, bylo skvělé, že měli kluci z FBS odlišné signály a byli šikovní na holi. Pro náš tým pak bylo těžší na to reagovat, ale myslím, že jsme to zmákli.

Plánujete si tyhle akce zopakovat nebo uspořádat něco dalšího?

Podle mě by to mohla být příjemná letní tradice, která by se mohla další rok někam posunout. Závěrem bych chtěl ještě jednou moc poděkovat klubům FC Sigma Hodolany a FBS Olomouc a jejich trenérům za to, že nám vyšli vstříc.

FOTO (utkání s FC Sigma Hodolany): Michal Málek

FOTO (utkání s FBS Olomouc): Jakub Kraváček