Puk na památku jsem už dostal, oddechl si Matouš Menšík po první extraligové brance

Daniel Fekets
O L O M O U C - Také druhý zápas sezóny 2022/2023 Hanáci zvládli, na domácím ledě tentokrát dokázali předčít Mladou Boleslav, opět po výsledku 2:1. Střelecký účet duelu otevřel na začátku druhé třetiny MATOUŠ MENŠÍK, jenž si zároveň připsal svou první extraligovou trefu.

„Rosťa Olesz výborně podržel puk u mantinelu a poté to posunul na beka, který vystřelil. Počítal jsem s tím, že by se to mohlo odrazit, což se povedlo. Přikopl jsem si to a za gólmanem to zasunul,“ popsal Matouš Menšík gólovou situaci.

Právě Rostislav Olesz, o kterém juniorský reprezentant mluvil, mu přivezl puk na památku. „Dopadlo to dobře, už jsem ho dostal na místo,“ pousmál se rodák z Jihlavy. Hanáci i díky příspěvku Menšíka dokázali o gól vyhrát, ačkoliv si Bruslaři na konci utkání vytvořili velký tlak. „Chtěli jsme navázat na výhru z Plzně, což se nám podařilo. Jsme rádi za tři body, byl to celkem urputný zápas. Trestů tam bylo hodně, jen je škoda, že jsme si nepomohli přesilovkou. Výborně nás vzadu držel Braňo Konrád. Nutno říct, že jsme i hodně střel zablokovali,“ doplnil.

Druhá tříbodová výhra tedy musela potěšit nejen hráče, ale také fanoušky. „Jsme za to ohromně rádi. Myslím si, že už v přípravě jsme podávali dobré výkony. Náš styl byl takový bruslivý, akorát se nám nedařilo zakončení, což stále není ideální. Musíme však na dobré výkony navázat proti Spartě,“ uvědomuje si.

Matouš Menšík se k týmu připojil až po nedávném juniorském mistrovství světa. „V kontaktu s více kluby jsem byl během letní přípravy. Moc jsem na to však nemyslel, poněvadž jsem se připravoval na dvacítky. Bral jsem to tak, že mám před sebou MS a poté se uvidí. Olomouc určitě byla nejlepší volbou, nad kterou jsme se mohli rozhodnout,“ řekl.

Mladého forvarda potěšilo, že se hned zapojil do první formace, kde hraje po boku Jana Káni a Jakuba Orsavy. „Trenéři mi dali důvěru, dali mě tam hned v prvním přípravném utkání. Jsem mladý, takže se od kluků můžu mnoho věcí naučit,“ uznal pokorně.

A jak vnímá to, že ve středu prvního útoku nahrazuje o poznání zkušenějšího Davida Krejčího? „Nějaké to pošťuchování tam je. Hlavně spoluhráči z Jihlavy si dělali srandu, že bych měl po něm mít místo. On je výborný hráč, což potvrzoval celou minulou sezónu. Určitě jsem ale rád, že můžu nastupovat po boku Honzy Káni a Kuby Orsavy,“ uzavřel Matouš Menšík.