Náročná cesta pro olomouckou partu. Hanáci se chystají na Karlovy Vary

Daniel Fekets
KARLOVY VARY - Po dlouhé cestě do Plzně, kterou svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky absolvovali před prvním kolem, se vydávají Kohouti ještě dále. Tentokrát zamíří do Karlových Varů, kde budou chtít uhájit dosavadní neporazitelnost. Utkání 4. kola startuje v KV Areně v neděli 25. září od 15:30.

Řekl před zápasem - Dalibor Řezníček

Kohouti jdou do dalšího zápasu v dobrém rozmaru. Třikrát uhráli plný počet bodů, navíc naposledy porazili Spartu poměrem 4:0. „Sparta na nás docela vletěla, prvních deset minut jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Braňo v brance nás ale podržel. Pak už se hra trošku vyrovnala, první třetina však od nás nebyla dobrá, paradoxně jsme ji ale vyhráli 2:0. Řekli jsme si, že hru musíme zlepšit, což se nám ve zbytku utkání podařilo. Ve druhé třetině jsme ještě přidali dva góly a pak už to udrželi,“ zhodnotil duel s Pražany obránce Dalibor Řezníček.

⇒ Obránce Dalibor Řezníček

Olomouci se navíc podařilo zlepšit produktivitu, poprvé v soutěžním ročníku vstřelila více než dvě branky. „Určitě nás vysvobodil šťastný první gól. Hned poté tam navíc spadla druhá branka. Někdy to prostě je tak, že to tam napadá. Jsme rádi, že jsme taky vyhráli o více než jeden gól,“ doplnil.

Dalibor Řezníček má společně se svými kolegy v defenzívě velký podíl na tom, že Kohouti inkasovali za 180 minut pouhé dvě branky, což je nejnižší číslo z celé Extraligy. „Není to jen a pouze hra obránců, my na tom ale pracovali celou letní přípravu. Je to navíc znásobené tím, že Braňo chytá skvěle,“ pochválil Řezníček brankáře Branislava Konráda.

Nyní se už ale olomoučtí hokejisté soustředí na další duel na ledě Energie. Bude se jim hodit, že soupeř hrál až v pátek, navíc v pro něj dalekém Třinci? „Uvidíme. Čeká nás dlouhá cesta. Den navíc se ale samozřejmě může hodit. Trošku si odpočineme, máme dva dny na trénink a do dalšího zápasu můžeme jít s čistou hlavou,“ uvědomoval si.

„Očekávám, že to proti Karlovým Varům bude podobné jako vždycky, přestože vyměnily trenéra. Mají tam mladé a rychlé kluky, takže lze očekávat aktivní hokej. V bruslení se jim musíme vyrovnat. Každopádně budeme chtít znovu uspět,“ uzavřel Řezníček.

To nejdůležitější o soupeři

Karlovy Vary načaly základní část vysokou prohrou na ledě Komety. Podstatně lepší výkon předvedly doma proti Hradci Králové, ale na soupeře nakonec nestačily poměrem 2:3. První body tak Energie získala na ledě úřadujících šampiónů z Třince, kde uspěla poměrem 2:1. Rozhodující branku vstřelil ve druhé třetině Ondřej Beránek, jenž proměnil samostatný únik.

V Karlových Varech došlo v průběhu léta ke změně hlavního trenéra. Martin Pešout přijal nabídku brněnské Komety, a proto se na lavičku západočeského mužstva postavil David Bruk, který loni působil v Litoměřicích, se kterými vyhrál základní část druhé nejvyšší soutěže. Roli asistentů plní Jakub Grof a karlovarská legenda Václav Skuhravý.

Energii opustil také český reprezentant Jakub Flek, který rovněž zamířil do jihomoravské metropole. Patrik Parkkonen, Tomáš Mikúš či Jiří Průžek už v týmu taktéž nepůsobí. Novými posilami Karlových Varů se tak stali Tomáš Bartejs, David Bernad, Jozef Baláž nebo David Kofroň. Staronovou tváří v kádru Energie je produktivní útočník Dávid Gríger.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Štěpán Lukeš, Vladislav Habal, Adam Dybal.

Obránci: Tomáš Bartejs, David Bernad, Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín, Matteo Kočí, Filip Krajčík, Dalimil Mikyska, Michal Plutnar, Tadeáš Tůma, Lukáš Pulpán, Martin Rohan.

Útočníci: Jozef Baláž, Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Dávid Gríger, Jan Hladonik, Vít Jiskra, David Kofroň, Petr Koblasa, Tomáš Rachůnek, Tomáš Redlich, Martin Kohout, Daniel Kružík, Robin Sapoušek, Tomáš Vondráček.

Hlavní trenér: David Bruk
Hala (kapacita): KV Arena (5 874)
Poslední utkání: Výhra 2:1 v Třinci

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc

11. místo
umístění v tabulce
1. místo
5:10 – 3 body
skóre a body
8:2 – 9 bodů
Petr Koblasa 2 b (1+1)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 3 b (2+1)
5 hokejistů - 1 gól
nejlepší střelec
Jan Káňa - 2 góly
7 hokejistů - 1 asistence
nejlepší nahrávač
Rostislav Olesz - 3 asistence
Martin Rohan 1 b (0+1)
nejproduktivnější obránce
Tomáš Dujsík 2 b (0+2)
Štěpán Lukeš - 2 záp. (82,00%)
Vladislav Habal - 1 záp. (97,44%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád – 3 záp. (97,75%)
9,09%
úspěšnost v přesilovce
6,67%
69,23%
úspěšnost v oslabení
93,33%
39 minut
tresty celkem
36 minut