Jsme výborná parta, což se odráží na ledě, řekl nájezdový hrdina Lukáš Nahodil

Daniel Fekets
O L O M O U C - První říjnový zápas nabídl skvělou podívanou. Hanáci se s Vítkovicemi přetahovali až do posledních minut a utkání 7. kola nakonec musely rozhodnout nájezdy. V nich se zaskvěl olomoucký LUKÁŠ NAHODIL, jenž ze čtyř pokusů vstřelil tři branky. V desáté sérii se zároveň postaral o rozhodující úder.

Kohouti na začátku druhé třetiny vedli o dva góly, avšak Vítkovice díky svým přesilovkám dokázaly srovnat. „Jedno zbytečné vyloučení jde za mnou. Klukům jsem se však omlouval a doufám, že jsem to trošku odčinil v nájezdech,“ řekl na úvod svého hodnocení Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Ještě před druhou sirénou poslal Olomouc zpět do vedení Jiří Ondrušek, avšak hosté ve třetí periodě vývoj otočili. Už to vypadalo, že si v malém moravském derby připíší tři body, ale v čase 57:04 se o vyrovnání postaral Jakub Orsava. Prodloužení nerozhodlo, a tak se šlo do nájezdů. V nich diváci viděli dohromady dvacet pokusů. „Martin Prusek nám říkal, co by na Aleše Stezku mohlo platit. Tak jsem to zkusil a padlo to tam. Popravdě ani nevím, co se člověkem dělá nervozita. Moc jsem nepřemýšlel o tom, že musím dát,“ přiznal Nahodil.

Sám útočník s číslem 19 na dresu se k nájezdům postavil hned čtyřikrát, ve třech případech slavil úspěch. „Vždy to záleželo na situaci. První nájezdy jsem střílel nahoru na lapačku. U čtvrtého nájezdu jsem chtěl vyzkoušet něco jiného, abych brankáře překvapil. Najel jsem si z druhé strany a vyplynulo to ze situace,“ popsal.

V desáté sérii Nahodil rozhodl, a tak dva body zůstaly na Hané. Celkově jich má Mora na kontě už třináct. „My jsme čekali, že budeme mít tolik bodů. (smích) Ne, samozřejmě máme pokoru. Jsme za to strašně šťastní. Je to o tom, že jsme výborná parta, což se pak odráží na ledě. Padáme tam po hubě, třeba Honza Švrček zablokoval střelu břichem. Máme neskutečnou obětavost, proto ten tým za tím pak jde. Jsem úplně nadšený, protože kolektiv je tady fantastický. Budeme se snažit takhle hrát dál, abychom pořád dělali radost naším skvělým fanouškům, kteří opět přišli v hojném počtu,“ chválil kreativní centr.

Následně však připomněl: „Pro body se ostatně ta Extraliga hraje. My však v hlavách nesmíme vypnout. Musíme jít zápas od zápasu, což je sice klišé, ale ono to platí. Je třeba každý zápas makat na 100 až 110 procent. Každopádně hlava teď bude klidnější, nebude na nás takový tlak a třeba se nějaká šňůra zase nastartuje.“

Svěřence trenérů Tomajka a Žabky potěšilo, že po několika výhrách 2:1 a skalpu Sparty 4:0 se jim povedlo vstřelit ještě více branek. „Nejsme moc zvyklí dávat tolik gólů. Proti Vítkovicím jsme jich najednou dali pět, za což jsme hodně šťastní. Vítkovice jsou skvělý tým. Za stavu 3:4 jsme se dokázali vrátit do zápasu a nájezdy jsou vždy loterie. Braňo Konrád jejich střelce vychytal. Na nás už bylo, abychom dali o gól více než oni. Bylo by fajn, kdyby to takhle bylo každý zápas, ale není to jednoduché,“ uzavřel Nahodil.