Všichni jsme si přáli, abychom to dobře nastartovali, řekl útočník Lukáš Klimek

Petr Martínek
O L O M O U C - Mora se otřepala z páteční prohry na ledě Liberce a v domácím prostředí zdolala kladenské Rytíře 3:0. O vítězném utkání se rozpovídal střelec prvního gólu LUKÁŠ KLIMEK.

Pětatřicetiletý Klimek otevřel skóre utkání již po 73 vteřinách hry po asistenci Jakuba Navrátila. „Byla to krásná akce. Řekl jsem mu, že to je do Zlaté helmy. On to vytáhl, vyměnili jsme si to a pak mi to dal ještě do prázdné, takže to byl parádní gól,“ zhodnotil.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Dát brzký gól je pro každý tým velká psychická podpora a nakopnutí do dalšího vývoje. „Jak pro mě nebo pro někoho, kdo vstřelí takový gól. Je to hnací motor i pro celý mančaft, když hned ze startu dáme branku, lépe se hraje. Šlo to vidět, byli jsme aktivní, přidali jsme druhý gól a to vlastně rozhodlo zápas,“ má jasno Lukáš Klimek.

Mora z pěti domácích utkání vyhrála hned čtyři střetnutí. „Chceme hrát aktivně, ale samozřejmě potřebujeme hrát dobře i dozadu. Je třeba říct, že nás výborně drží Braňo. I Kladno mělo šance, ale on je pochytal,“ ocenil výkon brankáře Branislava Konráda, který vychytal druhou nulu v sezóně.

Olomouc se společně s Mladou Boleslaví pyšní nejméně obdrženými góly v celé Extralize, dostala jich jen patnáct „Zdá se mi, že méně odpalujeme puky, že se snažíme více hrát s kotoučem. Když máte puk, tak můžete tvořit hru, nenaháníte ho, takže to si myslím, že je celkem změna, že se snažíme hrát více konstruktivně zezadu. Pak pro nás útočníky je lepší, že kotouč nemusíme nahánět,“ odpověděl na dotaz, zda udělil asistent Boris Žabka nové pokyny pro výstavbu hry z defenzívy.

Hanáci se po osmi odehraných zápasech stále drží vysoko, konkrétně na 4. místě extraligové tabulky. „Všichni jsme šli do té sezóny s velkým respektem po odchodu Davida Krejčího. A zároveň jsme si přáli, abychom to dobře nastartovali, což se povedlo a teď jenom v tom pokračovat,“ uzavřel hráč nastupující s číslem 61 na zádech.