Jsem unavený, ale šťastný, pověděl Jan Lukáš po výhře v Mladé Boleslavi

Daniel Fekets
MLADÁ BOLESLAV - Kohouti zakončili první čtvrtinu základní části vítězstvím v samostatných nájezdech na ledě Mladé Boleslavi. Domácí si drželi jasnou střeleckou převahu, ale vylámali si zuby na brankáři JANU LUKÁŠOVI. Právě hrdina utkání se po zápase podělil o své pocity.

FOTO: Jan Pavlíček

Hanáci se poměrně brzy dostali do vedení, v 6. minutě skóroval Lukáš Anděl. Mladá Boleslav do toho hlavně ve druhé části pořádně šlápla a svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky nakonec měli štěstí, že to bylo po čtyřiceti minutách 2:2. „Druhá třetina byla hodně náročná. Kdyby v ní Boleslav dala nějaké góly, tak by nám určitě odskočila,“ měl jasno Jan Lukáš.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Ve třetí třetině branka nepadla, a tak se šlo za nerozhodného stavu do prodloužení a pak také do nájezdů. „Pro nás to ve třetí části byla těžká situace, poněvadž dvě třetiny nás soupeř tlačil. Důležité bylo, že jsme to nějak „ukopali“. Pak se to trošku uklidnilo a naštěstí jsme v nájezdech byli úspěšnější my,“ kvitoval brankář.

„Když jsem věděl, že jsme uválčili ten bod, tak jsem si říkal, že to můžeme zvládnout. Jsem teď sice unavený, ale šťastný. Měl jsem ale i porci štěstí, poněvadž pár puků mě trefilo. Průběh utkání to samozřejmě mohlo změnit,“ připustil muž s číslem 29 na dresu.

Celkově si Jan Lukáš připsal neuvěřitelných padesát zásahů. Nebylo se co divit, že po duelu vstřebával únavu. „Jen jsem seděl, čekal a chvíli chladnul,“ pousmál se. Tolik zákroků zapsal podruhé v kariéře.

V průběhu týdne olomoucký tým posílil Jakub Sedláček, který v Mladé Boleslavi zůstal na střídačce. Jak ovlivnil příchod staronového kolegy Lukášovu přípravu na utkání? „Připravuji se pořád stejně. Braňo má nějaké komplikace, tak musel přijít Sedlo, ale jedeme dál pořád stejně,“ prohlásil.

Poslední říjnový duel odehrají Kohouti na ledě pražské Sparty s velkou podporou svých příznivců. Zkušený gólman řekl, že informaci o tom, kdo se postaví do branky, ještě nemá. „Uvidíme, co bude. Ještě nevíme, kdo bude chytat. Každopádně se na to musíme co nejlépe připravit,“ uzavřel Lukáš.