Zatím vše klape a snad nám to vydrží, doufá Jan Lukáš

Jakub Žurovec
O L O M O U C – Olomouc na domácím ledě porazila Karlovy Vary 2:0 a přerušila tak vítěznou sérii hostů na venkovních stadionech. Hanáci byli hned od začátku zápasu aktivnější a vytvářeli si mnoho příležitostí. Vstřelit branku se ale kohoutům podařilo až ve dvacáté minutě, kdy se trefil LUKÁŠ NAHODIL. Druhý gól pak přidal v devětačtyřicáté minutě JAKUB ORSAVA, který skóroval na konečných 2:0.

Skvělým výkonem pomohl Hanákům k vítězství brankář Jan Lukáš, který si připsal druhou nulu v této sezóně. „S nulou jsem moc spokojený, určitě se pak člověku chytá lépe,“ říká. V minulých sezónách se mu nepovedlo vychytat více než dvě čistá konta, v tomto ročníku už je po duelu s Karlovými Vary má. „Čísla moc nesleduji, ale vždy se to ke mně nějak dostane. Kontroluji je jednou, dvakrát za sezónu, ať vím, jak to vypadá. Vždy si říkám, že bych to měl zlepšit. Letos mě ty střely trefují a mám dobře postavené tyčky,“ dodává s úsměvem.

⇒ Brankář Jan Lukáš

„Jsme hlavně rádi, že jsme hráli, ne jak v minulém zápase s Karlovými Vary, kdy jsme kvůli rozbité rolbě nenastoupili. Teď to kvůli mlze bylo taky dost nepříjemné, ale je to nevýhoda pro obě strany. Led je těžký, puky odskakují a zápas pak není takový, jak bychom si představovali. Stojí nás spoustu sil navíc,“ komentuje podmínky na ledové ploše.

I tím, že klání 17. kola moc gólů nenabídlo, působil na oba týmy větší tlak než obvykle. „Je pravda, že jsme hráli defenzivněji, protože víme, že Vary umí být nepříjemné hlavně v brejcích. Musím tedy i poděkovat klukům, kteří je nepouštěli do velkých příležitostí. Jinak si myslím, že jsme soupeře celkově přehrávali, ale trápili jsme se v koncovce, což taky mohlo být způsobeno právě mlhou,“ přemýšlí Lukáš.

Přiblížil také situaci, kdy do něj najel hostující Rachůnek a kolem Lukášova působiště se tak strhla menší šarvátka. „Stál jsem v brankovišti, on chtěl asi zajet pro puk a nevšiml si mě. Nemyslím si, že by to bylo nějak vyhrocené. Tyto věci se zkrátka dějí a vlastně nám to pomohlo, protože jinak by Vary měly dlouhou přesilovku pět nebo šest na tři.“

K olomouckému celku se také po zranění Branislava Konráda připojila staronová posila Jakub Sedláček, jenž odehrál několik zápasů za kohouty i v minulé sezóně. Lukáš ho však letos do branky zatím nepustil. „Samozřejmě chci co nejvíc chytat a podávat kvalitní výkony. Jsem ale rád, že přišel, protože vím, že tým teď nestojí jenom na mně. Kdyby se něco stalo, tak mi hlídá záda. Zatím nám však všechno klape a doufám, že to tak vydrží,“ zaklepává prozatímní úspěch o dřevěný stůl olomoucká devětadvacítka.

Již bylo zmiňováno, že Olomouc má zatím v extralize výborné výsledky. „Nyní hrajeme obden, čtyři zápasy v osmi dnech, takže jedeme dál zápas od zápasu. V extralize je každý bod důležitý. Chceme být pokorní, navazovat na naše výkony co nejdéle a hrát nejlépe, jak umíme,“ uzavírá Lukáš.