S body by se nám domů jelo lépe, říká Jan Bambula po těsné prohře s Energií

Jakub Žurovec
O L O M O U C – Olomouc padla na ledě Karlových Varů 2:3. Při dohrávce čtvrtého kola Tipsport extraligy byl k vidění zajímavý zápas, bohužel však se smutným koncem pro tým z Hané. Ačkoliv Olomouc prohrávala po druhé třetině 0:3, ve třetí části dokázala vstřelit dvě branky a vytvořit si obrovský tlak na samotném konci utkání.

„Do první a druhé třetiny jsme nevstoupili dobře, ta první třetina byla celá špatná. Měli jsme snad jen tři střely. Kdyby se hrálo až od té druhé, tak by zápas mohl dopadnout jinak. Druhou třetinu už jsme hráli celkem slušně, ale dostali jsme dva góly. Pořádně hrát jsme ale začali až ve třetí třetině. Asi se ve výkonu projevila i ta velmi dlouhá cesta autobusem,“ komentuje výkon Olomouce útočník Jan Bambula.

Útočník Jan Bambula

Byl to právě on, kdo otevřel karlovarskou bránu trefou na 1:3. „Myslím, že Lukáš Mareš střílel od modré, Honza Knotek to tečoval a já jsem jenom viděl volný puk, tak jsem to do té branky nějak zkusil hodit a vyšlo to,“ říká.

Hanáci ke konci utkání začali výrazně přehrávat domácí a dostali se do obrovského tlaku. „Je to škoda, kdybychom hráli třeba o tři sekundy déle, tak bychom tu branku dali. Honza Káňa by tam střílel do prázdné. Stačilo by to tam jenom trefit, ale bohužel. Přesilovka nám začala dvanáct sekund před koncem, kdyby to bylo patnáct, tak jsme ten gól dali a vyrovnali,“ krčí rameny.

Karlovy Vary s Olomoucí odehrály čtvrté kolo až nyní. Když totiž kohouti byli v západočeské metropoli naposledy, domácím se rozbila rolba a utkání tak nemohlo být odehráno. Na tuto situaci se na internetu vyrojilo mnoho úsměvných koláží. Ze soupeře si vystřelila i Olomouc, když na sociálních sítích zveřejnila příspěvek, že si pro jistotu doveze vlastní rolbu. „Chtěli jsme si tu rolbu dovézt, ale bohužel, než by sem dojela, to by musela vyrazit tři dny předem,“ vtipkuje olomoucký forvard. „Je to sranda, ale tyto vtipy nějak moc neřešíme, my se musíme soustředit na zápas. Na to, abychom si odvezli tři body. Bohužel se to nepovedlo a musíme se připravovat na další zápas. V příštím utkání proti Vítkovicím musíme získat tři body my.“

Kromě pátečního utkání proti Vítkovicím čeká Moru v neděli 20. 11. domácí utkání s Libercem. Myslím si, že bude důležité, abychom stihli zregenerovat a zkusit se znovu vyladit na vítěznou vlnu. Po tomto zápase s Vary nás čeká šestihodinová cesta domů. Samozřejmě by se nám lépe jelo, kdybychom vezli nějaké body. Nedá se ale nic dělat, ve středu přijedeme, ve čtvrtek si dáme trénink a v pátek pojedeme zpátky domů se třemi body,“ plánuje Bambula.