Bojovnost a obětavost nám zajistila body. Střídačka žila, těšilo Marka Compela

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorská extraliga měla po pauze pořádně nabitý program. Olomoučtí odehráli čtyři utkání během pouhých šesti dnů a nevedli si vůbec špatně. Svého prvního gólu v nejvyšší juniorské soutěži se dočkal i obránce Marek Compel.

Junioři měli v posledních dnech velmi náročný program. Během šesti dnů odehráli hned čtyři utkání a vedli si velmi dobře. Z dvanácti možných bodů si přivezli zpět na Hanou hned osm. Sami hráči přiznali, že taková porce utkání nebyla nic jednoduchého. „Bylo to teď náročné. Čtyři zápasy venku a další nás čekají. Ale myslím si, že jsme si s tím poradili v rámci možností dobře,“ tvrdil Marek Compel.

Nutno ale přiznat, že první ze čtyř zápasů, a to utkání se Spartou, se juniorce nepovedlo tak, jak chtěla a musela se smířit s prohrou 1:6. „Zápas se nám vůbec nepovedl. Vstoupili jsme do něj špatně už hned v první třetině, ve které jsme inkasovali čtyři góly, a to se pak už těžko dohánělo,“ přiznal vysoký obránce.

Pak se ale něco zlomilo a další čtyři kola zvládli kohouti na výbornou. Nejprve porazili Plzeň 4:3 v prodloužení, s čistým kontem si pak poradili s Hradcem Králové a těsně přetlačili i Pardubice. „Před zápasem s Plzní jsme si s klukama v šatně sedli a něco si k tomu řekli. Myslím si, že nám to hodně pomohlo, protože to vypadalo i na ledě jinak než předtím. Do zápasu jsme všichni šli s tím, že jdeme vyhrát a nic jiného nebereme. A taky to tak dopadlo,“ usmíval se.

Teprve sedmnáctiletý bek v poslední době dostává poměrně hodně prostoru na ledě a v Pardubicích se dočkal i svého prvního gólu za juniorku, když zvyšoval na 4:2. „Je to pravda, poslední dobou dostávám více prostoru, za což jsem strašně rád. Cítím se pak i lépe na ledě. Dostávám dost prostoru v oslabeních, takže jsem rád, že mi trenéři dávají tolik důvěry,“ těšilo šumperského odchovance.

Juniorská extraliga je teprve zhruba ve své polovině, partu kolem kapitána Kučery tak čeká ještě pořádně dlouhá cesta. Čeho se tedy držet do dalších kol? „V dalších zápasech se musíme držet toho, co nám teď šlo a zajistilo nám to body. Byla to bojovnost, obětavost a také žila střídačka. Když se budeme tohoto držet, myslím, že další body přijdou.“

Hned dalším soupeřem Hanáků je sice nedaleký, zato ale pořádně nepříjemný Zlín. „Já proti Zlínu ještě moc nehrál, ale i v těch pár zápasech, co jsem proti nim nastoupil, byli nepříjemní a bojovní. Myslím si, že to bude dost vyrovnaný zápas, ale když budeme dodržovat, co nám trenéři řeknou, dáme do toho všechno, můžeme vyhrát,“ dodal odhodlaně.

Junioři mají za sebou šňůru tří výher, zůstávají ale nohama na zemi. Velká změna je ale cítit i mimo led. „Je to super pocit. Teď je i lepší nálada v kabině a všechno kolem toho. Nesmíme se s tím ale uspokojit a musíme jet dál, protože jsme si dali nějaký cíl do další pauzy, ke kterému bychom chtěli dojít,“ naznačil.