Karel Plášek: Volba jít do Olomouce byla pro mě tou nejlepší

Petr Martínek
O L O M O U C - Mora napravila páteční porážku z kladenského ledu a ve vypjatém měření sil s Hradcem Králové porazila čtvrtfinalistu Ligy mistrů jednoznačně 5:0. O utkání, přestupu a svém nedávném zranění promluvil útočník KAREL PLÁŠEK.

Plášek ve vítězném utkání zapsal asistenci u první branky. Zároveň poděkoval Janu Lukášovi, který vychytal čisté konto: „Lepší gólman, ten dneska rozhodl. Honza Lukáš nás neskutečně podržel a můžeme mu poděkovat. Ta první gólová akce vyšla krásně. Jsme rádi, že nám to tam padlo a že jsme takto otevřeli skóre.“

Karel Plášek přisel z farmy Vancouveru a po třech odehraných duelech s kohoutem na hrudi má na kontě tři asistence. „Přesun za mě řešil můj agent. Dohodlo se to ve Vancouveru, dohodlo se to také v Brně, a proto jsem tady. Mohl jsem jít do nižší kanadské soutěže nebo zůstat v AHL. Volba jít do Olomouce ale byla pro mě tou nejlepší,“ přiznal.

Rodáka z Přerova v loňské sezóně trápilo zranění kyčle. Kvůli tomu tak odehrál jen osm zápasů. „Necítím se dobře, protože mi chybí zápasová praxe. I po fyzické stránce to není ono. Proto doufám, že se to co nejdříve spraví. Za mou dosavadní práci jsem rád, ale hlavní bude se dostat zpátky do tempa. Čtyři měsíce jsem byl úplně mimo, nemohl jsem dělat skoro nic a bylo to strašně dlouhé. Letní přípravu jsem zahájil později než obvykle. Bylo to těžké i z psychické stránky. Naštěstí mě už nic nebolí,“ rozpovídal se útočník s číslem 62 na dresu.

Třetí třetina utkání s Hradcem Králové byla velmi vyhrocená, rozhodčí v ní rozdali 72 trestných minut. „Tohle jsem nezažil ani v Kanadě,“ usmál se Plášek. „Nevím, co k tomu víc říct, někdy se to prostě tak stane.“

Plášek se v Olomouci potkává s hráči, které už zná z působení v předchozích klubech. „Spoustu kluků tady znám. S některými se znám z Komety, s některými jsem hrál v Přerově. Dojíždím s Janem Švrčkem, který bydlí kousek ode mě, takže jezdíme spolu,“ uzavřela nejnovější olomoucká akvizice.