Druhá adventní neděle ve znamení hokeje. Hanáci vyráží do Litvínova

Michal Jonáš
L I T V Í N O V - Po domácím skalpu úřadujícího mistra se Olomouc v rámci 26. kola Tipsport extraligy vydá na led litvínovské Vervy. Úvodní buly na Zimním stadionu Ivana Hlinky je naplánováno na 4. prosince od 15:30.

Řekl před zápasem - Lukáš Kucsera

Hanáci si v pátek připsali důležitou výhru 4:2 nad Třincem, avšak o zisku tří bodů rozhodli až po skvělém obratu v posledních minutách. „Maximálně si toho ceníme. Prvních deset minut nebylo úplně ideálních, ale postupně jsme se zvedali. Nakonec jsme zápas otočili a dotáhli do vítězného konce,“ zhodnotil klání Lukáš Kucsera.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Olomouckého útočníka s číslem 71 na zádech trápilo zranění, proti Ocelářům nastoupil do druhého utkání po více než měsíční pauze. „Z předchozích dvou zápasů mám až skvělý pocit. Pořád jsem se trápil se zraněními a konečně je to trošku lepší, za což jsem rád. V těch utkáních jsem byl se sebou spokojený, takže doufám, že se to bude zlepšovat a že mi tam třeba něco i spadne,“ věří levý křídelník Mory.

Olomouc bodovala v posledních třech zápasech, svou sérii by nyní chtěla prodloužit proti Chemikům. „O Litvínovu se všeobecně ví, že je to bruslařský tým. My musíme navázat na minulý kvalitní výkon, pokusit se uhrát co nejlepší výsledek a urvat nějaké body,“ uzavírá Lukáš Kucsera.

To nejdůležitější o soupeři

Litvínovu se vstup do letošního ročníku vůbec nepovedl. Na první výhru si fanoušci Vervy museli počkat až do sedmého kola, kde jejich celek uspěl nad Hradcem Králové. Také z dalšího klání vyšli Chemici úspěšně, následovala však sedmizápasová série porážek, ze které získali pouhý bod. Proto litvínovské vedení zareagovalo odvoláním hlavního trenéra Vladimíra Růžičky, na jehož pozici nastoupil Karel Mlejnek. Výměna lodivoda kádru se celku z Ústeckého kraje povedla skvěle, tým pod novým trenérem bodoval v šesti z následujících sedmi zápasů.

Poslední tři zápasy se však žlutočerným příliš nepovedly. Nejprve podlehli po nájezdech Třinci 1:2, poté si odvezli porážku 4:6 z Mladé Boleslavi, na niž navázal neúspěch 2:4 proti Plzni. Vervu trápí hlavně děravá obrana, jež v těchto prohraných zápasech inkasovala celkem 12 branek.

Litvínovskou produktivitu vede Giorgio Estephan, který zaznamenal sedm branek a čtrnáct asistencí. Kanadského forvarda skvěle doplňuje Šimon Stránský, jenž má na kontě o nahrávku méně. S osmi góly a stejným počtem asistencí se na třetí pozici drží Patrik Zdráhal.

Nejvíce prostoru na ledě si dopřává další cizinec v týmu - obránce Kristaps Zile, který na hrací ploše stráví průměrně 20 minut a 45 sekund. Tento lotyšský tvrďák také vládne týmové statistice v Radegast indexu, kde v dosavadním průběhu soutěže nasbíral už 45 bodů.

Soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři: Denis Godla, Šimon Zajíček.

Obránci: Ondřej Baláž, Patrik Demel, Ralfs Freibergs, Janis Jaks, Daniel Kolář, Jan Strejček, Radim Šalda, Josh Wesley, Denis Zeman, Kristaps Zile.

Útočníci: Jindřich Abdul, Marek Berka, Giorgio Estephan, Jiří Fronk, Michal Gut, Martin Havelka, Filip Helt, Nicolas Hlava, Andrej Kudrna, Marek Slavík, Lukáš Stehlík, Petr Straka, Šimon Stránský, Matúš Sukeľ, Jan Vopat, Patrik Zdráhal, Pawel Zygmunt.

Hlavní trenér: Karel Mlejnek
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (5 944)
Poslední utkání: Prohra 2:4 s Plzní

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC VERVA Litvínov - HC Olomouc

13. místo
umístění v tabulce
3. místo
64:76 - 25 bodů
skóre a body
65:50 - 46 bodů
Giorgio Estephan - 21 b (7+14)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa - 20 b (9+11)
Andrej Kudrna - 11 gólů
nejlepší střelec
Jan Káňa - 9 gólů
Giorgio Estephan - 14 asistencí
nejlepší nahrávač
Jan Káňa - 11 asistencí
Janis Jaks - 11 b (3+8)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek - 13 b (5+8)
Denis Godla - 14 záp. (89,68%)
Šimon Zajíček - 10 záp. (91,08%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 10 záp. (93,14%)
Jan Lukáš - 14 záp. (94,95%)
16,67%
úspěšnost v přesilovce
16,67%
79,07%
úspěšnost v oslabení
80,56%
227 minut
tresty celkem
315 minut