Hra nebyla špatná, rozhodla spíše naše neproduktivita, říká Lukáš Klimek

Eliška Halamíčková
O L O M O U C – Hanákům se v rámci 29. kola Tipsport extraligy nepodařilo navázat na dvě předešlá vítězství proti Spartě. Pražanům po vyrovnaném zápase podlehli 0:1. U šancí domácích sehrál svou roli také útočník Lukáš Klimek.

„První třetina se nám celkem povedla. Měli jsme pár šancí a hrozili z brejků. Bohužel jsme ale dostali z jednoho oslabení gól, který to nakonec celé rozhodl,“ hodnotí průběh jednogólového zápasu Lukáš Klimek. „Je to určitě škoda. Hra nebyla špatná, rozhodla spíše naše neproduktivita,“ pokračuje hráč, který v minulosti dres Sparty oblékal.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Oba předchozí vzájemné zápasy skončily pro Olomouc výhrou. Do třetího šel soupeř s novým trenérským vedením. Byla na ledě znát nějaká změna? „Upřímně nevím, jejich vítězná série nasvědčuje, že hrají lépe. V průběhu utkání jsem ale ten pocit neměl. I přes to, že jsme prohráli, byly naše šance větší a byli jsme o něco lepší,“ pokyvuje útočník s číslem šedesát jedna na dresu.

Jedna z velkých gólových příležitostí se kohoutům naskytla ve druhé třetině, kdy byla brána soupeřů na malý moment nechráněna. „Chyběl tam kousek. Šli jsme do souboje a puk se odrazil. Škoda, že jsme toho nevyužili,“ říká Klimek, který se v útočném pásmu nabízel Nahodilovi.

Pro Klimka šlo o zápas po delší pauze spojené s rekonvalescencí zlomeniny lícní kosti. „Jsem rád, že jsem zpátky. Samozřejmě jsem se trochu rozkoukával. Člověk sice nějakou fyzičku má, ale herní situace na tréninku a v zápase jsou jiné, tam si musím trošku zvyknout. Věřím, že se to bude zlepšovat a bude to dobré.“ K průběhu týdnů po operaci pak řekl: „Mohl jsem dělat všechno, jak navštěvovat posilovnu, tak bruslit. Fyzicky mě nic neomezovalo, jen jsem nemohl do kontaktního souboje.“

Tým nyní po reprezentační pauze čeká náročný program. „Před pauzou jsme měli mnoho zranění, takže jsme ze začátku odpočívali a tvrdší trénink přišel později. Pevně věřím, že jsme připraveni na tu sérii, která nás čeká o svátcích,“ uzavírá Klimek.