Pátá inkasovaná trefa nás definitivně odepsala, posteskl si Dalibor Řezníček

Petr Martínek
O L O M O U C – Mora schytala v pátečním utkání s Litvínovem tvrdou facku. Kohouti inkasovali z hokejek hráčů Vervy hned osmkrát a zapsali tedy vysokou porážku 1:8. Průběh utkání hodnotil obránce Dalibor Řezníček.

„Co k tomu říct? Vůbec se nám nepovedl vstup do zápasu, dostali jsme hned gól a napadaly nám tam další po našich chybách. Celý zápas jsme se z toho už nevzpamatovali. Věděli jsme o taktice Litvínova, ale našimi chybami jsme si to v první třetině prohráli,“ smutnil Dalibor Řezníček.

⇒ Obránce Dalibor Řezníček

Po trefě Lukáše Nahodila na 1:4 se zdálo, že by Mora mohla se zápasem něco udělat. „Řekli jsme si, že je nemůžeme pouštět do přečíslení, protože v nich jsou dobří. Tyto šance si vytvářeli a využívali je. To byla jedna z chyb, z toho nás vytrestali. I za stavu 0:4 se něco dá udělat s takovou ztrátou, škoda však toho neuznaného gólu na začátku druhé třetiny, mohli jsme být v těsnějším kontaktu,“ reagoval na vývoj střetnutí zkušený obránce.

Po čtyřgólové první třetině skórovali hosté v 32. minutě díky Patriku Zdráhalovi. To byl možná zlomový okamžik duelu. „Prvotní zlom nastal v úvodní třetině kvůli čtyřem inkasovaným brankám. Pak jsme se chtěli vzchopit, vstřelili jsme i gól. Pátá inkasovaná trefa nás definitivně odepsala. Litvínov nehrál špatně, ale kdybychom soupeři ty góly nenabídli, jednalo by se o vyrovnané utkání,“ doplnil hráč s číslem 14 na dresu.

Olomouc v domácím prostředí naposledy takto vysoko podlehla v play-off 2016 plzeňské Škodovce. „Občas se takový zápas prostě stane. Padalo nám to tam, dělali jsme chyby, hráli jsme špatně. Musíme se z toho poučit a další zápas vyhrát,“ burcoval.

Hanáci mají za sebou třetí čtvrtinu základní části. S jednašedesáti body patří svěřencům trenérů Tomajka a Žabky 6. místo. „Jedna věc je tabulka, druhá věc je zápas s Litvínovem. Chceme hrát výš a sbírat body, což se nám v posledních zápasech tolik nedařilo. Musíme zpátky najet na vítěznou vlnu a navázat na předchozí úspěchy,“ zakončil Řezníček.