Smekám před spoluhráči za super výsledek, řekl obránce Lukáš Mareš

Eliška Halamíčková
O L O M O U C - V rámci 40. kola Tipsport extraligy zavítala na Hanou Plzeň. Nedělní podvečer tak patřil zápasu mezi tabulkovými sousedy. Již od začátku vyhrocené utkání nabídlo zejména mnoho vyloučení, na druhou stranu ale také gólové příležitosti. Jedním ze střelců Olomouce se stal Lukáš Mareš, který dal svůj první gól v nejvyšší soutěži.

První dějství nabídlo v počtu minut nejvíce vyloučení celého zápasu. Pro oba celky to tak znamenalo mnoho přesilovek i her v oslabení. „Zápas byl velmi těžký. Zvlášť pak první třetina, kdy se hrály samé přesilovky a oslabení. Bylo těžké dostat se do tempa. Smekám před spoluhráči za super výsledek,“ hodnotil tvrdě vybojovanou výhru obránce Lukáš Mareš.

⇒ Obránce Lukáš Mareš

„Tolik trestů v jednom zápase se jen tak nevidí. Naposledy jsme podobné utkání odehráli s Hradcem. Takových zápasů jsem moc nezažil,“ vzpomněl Mareš listopadový domácí zápas s Hradcem Králové, který byl taktéž poznamenán mnoha vyloučeními.

Pro odchovance Jihlavy šlo o první extraligový gól, který Moru v půlce druhé třetiny poslal do vedení. „Odražený puk jsem jen sklepl na hokejku a bouchl. Mířil jsem nahoru a trefil se. Jsem rád, že to vyšlo v první sezóně a nemusím čekat další čtyři roky jako v Jihlavě,“ smál se třiadvacetiletý obránce. „Mám velkou radost i za ty tři uhrané body, které byly určitě důležité.“

Po debaklu s Litvínovem v předchozím kole šlo o velmi důležitou výhru. „Něco jsme si řekli v kabině, ale bylo vidět, že sami víme, kde jsme udělali chyby. Na dalším tréninku jsme se už chystali na příští zápas, jako by se nic nestalo,“ shrnul počínání týmu před duelem s Plzní.

Na dotaz, jak v týmu vnímá Jana Káňu, který se v zápase blýskl dvěma asistencemi, řekl: „Jasně ví, kdy vystřelit. Ze skoro každé střely se pak může radovat z bodu.“ Káňa momentálně patří mezi nejproduktivnější olomoucké hráče. „Je určitě lídr. Když je potřeba, dokáže zavelet a tým jede,“ zakončil Mareš.