Sbírka fanoušků vynesla přes 35 tisíc. Peníze poputují k mládeži

Klub
O L O M O U C - Jak jste možná během utkání 43. kola TELH proti Karlovým Varům zaregistrovali, fanoušci klubu HC Olomouc se rozhodli uspořádat sbírku na pokutu generálního manažera Erika Fürsta. Ten se po domácím zápase s Plzní vyjádřil k výkonu rozhodčích, za což mu a klubu byly uděleny finanční pokuty v celkové výši 85 000 Kč. Sbírka vynesla částku 35 235 Kč.

V prohlášení Ultras MORA stojí: „Nesouhlasíme s udělením pokuty ani celkově s přístupem rozhodčích. Jejich chybovost je příliš vysoká a nikdo s tím nic nedělá. Podporujeme vyjádření pana Fürsta, který si jako jeden z mála dovolil něco říct. Proto jsme se rozhodli uspořádat sbírku, čímž jsme projevili podporu klubu a ukázali, že nám tato situace není lhostejná. Mockrát děkujeme všem, kteří přispěli na účet nebo do kasiček přímo na stadionu. #VšeciSpolu jsme vybrali 35 235 Kč.“

Na přání generálního manažera Erika Fürsta a po domluvě s Ultras MORA však vybraná částka nebude využita na úhradu pokuty, ale na podporu hokejové mládeže.

Vyjádření generálního manažera Erika Fürsta: „Moc si vážím podpory fanoušků. Ukazuje to jejich pozitivní postoj vůči našemu klubu. Nicméně pokutu jsme jako klub dostali za mé vyjádření a cítím se za ni plně zodpovědný. S pokutou jako takovou, a už vůbec ne s její výší, sice nesouhlasím, ale připadal bych si velice špatně, pokud by se na její úhradě podíleli naši skvělí fanoušci. Řešení celé situace jde zcela za mnou. Přál bych si proto, aby vybraná částka putovala na podporu naší hokejové mládeže ve formě sportovního vybavení, a byl bych velmi rád, kdyby ho dětem následně předali přímo organizátoři této sbírky.“