Musíme obléct montérky a začít fárat, hlásí Jakub Navrátil

Michal Jonáš
P A R D U B I C E - Hanáci v Pardubicích sehráli vyrovnané utkání, kterému až do poloviny kralovali brankáři. Olomouc si převážně v úvodní části vytvořila nespočet šancí, v síti ale skončila pouze přesilovková trefa Jana Knotka. Jedním z nejbojovnějších kohoutů byl jednoznačně Jakub Navrátil, na střeleckou listinu se však nezapsal.

První polovina zápasu byla ze strany Olomouce velice povedená, poté už však lídr Tipsport extraligy začal Hanáky přehrávat. „V první třetině jsme Pardubicím bruslařsky stačili, vytvořili jsme si i nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili. Mysleli jsme si, že ve druhé třetině to půjde samo, ale začali jsme ztrácet osobní souboje, soupeř byl všude rychlejší. To rozhodlo,“ přiznal Jakub Navrátil.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

„Není příjemné, když v prvním střídání třetí třetiny dostanete branku a prohráváte o dva góly. Navíc s takovým protivníkem se do extra šancí nedostanete a ty, které jsme měli, jsme neproměnili,“ zamrzelo třiadvacetiletého útočníka.

Pardubice před letošní sezónou získaly několik zvučných posil, podávají skvělé výkony, a právem tak patří mezi největší adepty na zisk titulu. Hráči se ale snaží připravit na všechny soupeře na sto procent, bez ohledu na jejich sílu. „Určitě jsme se na ně nepřipravovali nějak důkladněji než na jiné týmy, ale věděli jsme, jakou mají sílu,“ upřesnil křídelník Mory.

Olomouci se v posledních zápasech příliš nedaří, což se projevilo i v tabulkovém postavení. „Chceme se zpátky dostat do elitní čtyřky, jít zápas od zápasu a vyhrávat. Teď se nám nedaří otáčet zlomové body v zápase v náš prospěch, což se nám dařilo na začátku. Musíme obléct montérky a začít fárat,“ povzbudil spoluhráče Jakub Navrátil.

Přestože kohouti, i kvůli skvělým zákrokům Romana Willa, vstřelili jen jednu branku, byli v útoku velice nebezpeční. A právě aktivní útočení, kterým se Hanáci letos prezentují, je pro mnohé překvapením. „Oproti minulému ročníku se změnil trochu systém a zatím nám to vychází,“ zakončil své povídání.