Změnili jsme přístup ke hře. Za to patří velký dík trenérům, tvrdí Viktor Šulgan

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dorost má na konci nadstavbové části pořádně nabitý program. Během devíti dnů odehraje hned pět utkání. Dva zápasy už Hanáci odehráli a radovali se ze zisku velice důležitých tří bodů. Ty jim totiž stále ještě zajišťují naději na play-off. V posledních třech kolech však čeká svěřence trenérů Trličíka a Sršně moravské derby s Kometou a trip do Chomutova a Litvínova. Dorostencům ale odhodlání nechybí.

Olomoučtí dorostenci odehráli během víkendu další dva velmi důležité zápasy. A oba vypadaly nadějně. Proti Táboru vedli v polovině zápasu už 3:0, Tábor ale ještě zabojoval a nakonec se právě on radoval z výhry. O den později se opakoval podobný scénář. Domácí vedli nad favoritem už 4:1, v gólové přestřelce ale Motor dokázal ve třetí třetině strhnout vedení na svou stranu. Tentokrát ovšem Hanáci ukázali, že se bojuje do posledních sekund a necelou minutu před koncem si vystřelili výhru 7:6. „V prvním zápase jsme vedli 3:0 a s výsledkem se uspokojili. Přestali jsme hrát na sto procent. Tábor byl další dvě třetiny lepší než my a bohužel nám výhru vzal. Věděli jsme, že Budějovice budou těžší soupeř a musíme něco změnit. Zápas trvá 60 minut a my věděli, že nesmíme polevit, ani přestat bojovat až do konce. Odměnou nám byla výhra nad leaderem tabulky,“ vracel se k zápasům Viktor Šulgan. Srovnávat zápasy ale příliš nechtěl. „Každý zápas je pro nás těžký, když víme, že musíme urvat každý bod,“ tvrdil.

Hanáci i v divoké gólové přestřelce předvedli vlastnost, která je v posledních zápasech zdobí, příliš nepanikaří ani v případě, že se utkání nevyvíjí podle jejich představ. „Přijde mi, že když prohráváme, je v nás větší bojovnost a snažíme se s výsledkem něco udělat. Na panikaření není čas,“ prozradil olomoucký odchovanec.

Zatímco v základní části se Olomouc krčila na chvostu tabulky, v nadstavbě jako by se znovu nadechla. Dorostenci se drží mezi čtyřmi nejlepšími týmy skupiny a pokukují po play-off. „První impuls pro nás byl trenér, který nás musel zvednout jak po psychické, tak po fyzické stránce. My jsme celkově museli změnit přístup ke hře. Trenérovi za to patří velký dík, protože se mu to podařilo,“ ocenil forvard nosící na drese číslo 69.

Mladému útočníkovi se v posledních zápasech opravdu daří. Proti Havlíčkovu Brodu a Jihlavě se blýskl celkem sedmi góly, proti Táboru a Českým Budějovicím přidal další dva. Celkově je s dvaceti góly nejlepším střelcem svého týmu. „Jsem moc rád, že můžu týmu bodově pomoci a spokojený, že nám to s kluky začalo fungovat. Bodovat ale může každý z nás,“ tvrdil skromně.

Na konci nadstavby mají dorostenci poměrně náročný program. Během devíti dnů se totiž odehraje hned pět zápasů. Dva z nich už mají Olomoučtí za sebou, jak ale takovou porci utkání zvládnout? „Přípravu máme pořád stejnou. Víme, že nesmíme polevit. Naštěstí nám v tom období vyšly jarní prázdniny, takže si i trošku odpočineme,“ prozradil.

V nadstavbě se kohouti postavili týmům, které do té doby neznali. Novou výzvu zvládli ale poměrně dobře. Z devatenácti dosud odehraných zápasů vyhráli dvanáct a prozatím se drží na pozici zajišťující play-off. „K výsledkům přispěla práce trenéra a celého týmu. Vůbec jsme nevěděli, co od nadstavby čekat, ale naštěstí se nám začalo dařit a pochopili jsme, že hrát můžeme úplně s každým,“ řekl spokojeně. Dorostence ještě čekají tři zásadní utkání. Dotáhnout se na ně totiž může Kladno. „Nesmíme polevit a hrát celých šedesát minut na sto procent. Odměnou by nám bylo play-off,“ dodal.