Marodka? Jsme profesionálové a musíme si umět poradit, ví Lukáš Mareš

Michal Jonáš
L I T V Í N O V - Kohouti zakončili základní část ročníku Tipsport extraligy 2022/23 prohrou na ledě Litvínova. Úvodní dějství bylo velice vyrovnané, do šaten se odcházelo za stavu 1:1. Od poloviny utkání už však měli Chemici duel pevně ve svých rukou, nasázeli další čtyři branky a připsali si jednoznačnou výhru. O jediný gól za červenobílé barvy se postaral obránce LUKÁŠ MAREŠ, který se rozpovídal nejen o rozsáhlé marodce celku z Hané, ale také o soupeři do play-off.

Hanáci se na druhou stranu republiky vydali v oslabeném složení i se šesti juniory a jedním dorostencem, přesto dlouho s Chemiky sváděli vyrovnaný souboj. „Na to, v jaké jsme přijeli sestavě, jsme nepodali vůbec špatný výkon. Do konce první třetiny jsme i Litvínov přehrávali, ale chyběly nám branky. Zápas rozhodlo to pětiminutové vyloučení, kdy jsme inkasovali dva góly, potom s výsledkem už nešlo nic udělat,“ lituje obránce Lukáš Mareš.

⇒ Obránce Lukáš Mareš

Olomouc se s rozsáhlou marodkou potýká už delší dobu, i proto se z elitní čtyřky propadla až do středu extraligové tabulky. „Je tam hodně problémů, zraněných, nemocných, ale snažíme se hrát pořád naplno s kluky, které máme. V Litvínově tým nepodal špatný výkon, bohužel nám ale nepadly góly. Nefungovalo ani oslabení, ve kterém jsme dostali tři branky,“ doplňuje odchovanec jihlavské Dukly.

Kohouti mají v české nejvyšší soutěži s necelými 74 % vůbec nejhorší oslabení. „Na začátku jsme hru v oslabení měli dobrou, jakmile nám začala vypadávat sestava, tak se to zhoršilo. Řekl bych ale, že pořád hrajeme solidně,“ navazuje na svůj předchozí výrok.

Během předchozích dvou týdnů sehrála Mora hned šest těžkých zápasů, a tak kohoutům v posledních dnech scházely síly. „V posledních zápasech hrajeme v podstatě na tři lajny, je to strašně vysilující. Navíc je nepříjemné si zvykat v každém zápase hrát po boku někoho jiného, ovšem jsme profesionálové, takže bychom si s tím měli umět poradit,“ má jasno třiadvacetiletý zadák.

Svěřenci Jana Tomajka nyní budou mít chvíli na rekonvalescenci, poté je už čeká nejdůležitější část sezóny. „Teď si odpočineme a budeme šetřit všechny síly na středu, kdy začne předkolo play-off. Snad se ostatní vrátí a začneme vítězně,“ doufá Mareš.

Ve vyřazovacích soubojích čekají Moru hráči z lázeňského města: „Je to nepříjemný soupeř, který hodně bruslí, takže jim to budeme muset narušit, abychom vyhráli. Bilanci s Energií letos máme 2:2, bude to určitě vyrovnaná série.“

Nicméně ještě před koncem základní části se Olomouc na protivníka do předkola nikterak nesoustředila. „Před zápasem jsme soupeře vůbec neřešili, jeli jsme do Litvínova s tím, že chceme ještě urvat nějaké body a potrápit domácí i v té sestavě, jakou jsme měli,“ upřesňuje.

Pro Lukáše Mareše bude letošní play-off premiérové, zatím měl pouze zkušenosti z vyřazovacích soubojů v Chance lize. „Těším se samozřejmě hodně, snad uhrajeme nějaký dobrý výsledek,“ zakončuje své povídání s úsměvem na tváři.